Dnia wczorajszego, czyli 10-go września odbyło się pierwsze w powakacyjnym sezonie spotkanie naszych grup. Jak zwykle było bardzo fajnie a to za sprawą kilku rzeczy. Zacznijmy jednak od standardowych rzeczy :)

Pierwszą sesję tego dnia prowadził Marcin Szeliga na temat “DMX i Eksploracja danych”. O Marcinie pisałem już nie raz, że jego sesje są świetne, więc nie będę kolejny raz pisał tego samego ;) Część rzeczy tylko z sesji Marcina powtórzyło się z sesją jaką miał Grzegorz Stolecki na jednym z naszych spotkań na temat Data Miningu. Jednak Grzegorz skupił się bardziej od strony przeciętnego użytkownika, który będzie korzystał z dodatku Data Minignowego do Excela, a Marcin skupił się jednak na pokazaniu języka DMX i tworzeniu, trenowaniu i odpytywaniu modeli tym sposobem.

Drugą częścią naszego spotkania był lokalny konkurs Speaker Idol. Była to świetna okazja do potrenowania swoich prezentacji dla Jakuba Plusczoka i dla mnie, gdyż nasze prezentacje zgłosiliśmy do konkursu SI na konferencji MTS 2009. Nasze prezentacje oceniała komisja w składzie: Grzegorz Stolecki, Marcin Szeliga oraz Damian Widera, czyli starzy wyjadacze, który niejedną prezentacje widzieli i sami poprowadzili, dlatego wybór akurat ich do tej roli był oczywisty.

Pierwszą prezentację miał Kamil Karczmarczyk na temat “Sysinternals – małe a cieszy”, czyli jak można się domyślić, opowiadał o pakiecie programów Sysinternals. Sesja ciekawa dla wielu osób gdyż nie znają tych narzędzi, a jest to świetny zbiór małych programów o wielkich możliwościach. Największą jednak atrakcją prezentacji Kamila (trochę nie zamierzona ;) ) był BSOD na Windows 7 podczas odpalania jednej z aplikacji – nie można wymarzyć sobie lepszego zakończenia na konkursie SI!

Następną sesję do konkursu zgłosił Jakub Pluszczok na temat “Live Mesh – życie w chmurach”. Muszę przyznać, że żałuję iż sam nie wpadłem na ten temat bo jest świetny do pokazywania i tłumaczenie. Jedno mnie natomiast zaskoczyło, że gdy Kuba zapytał kto zna tą aplikację na sali zgłosiły się może ze dwie, trzy osoby. Dziwne, bo aplikacja Live Mesh jest świetnym rozwiązaniem do synchronizacji, backupu danych oraz śledzenia osób jak to Kuba zaprezentował :D

Trzecia sesja konkursu należała do Wojtka Poniatowskiego i “Telerik – Quick tour” czyli opis rozwiązań jakie prezentuje firma Telerik. Sesja fajna, bardzo się ciesze, że Wojtek się zdecydował i czekam na jego sesję w całości, gdy na spotkaniu zaprezentuje jak z tych, niewątpliwie świetnych narzędzi korzystać. A zakończenie jego prezentacji w PowerPoincie – celne jak strzał snajpera :D

Przedostatnia sesja tego wieczoru należała do Jacka Pytowskiego (naszego nadwornego fotografa, któremu dzięki za udostępnienie tych zdjęć, które zawsze oglądacie w opisach spotkań), który mówił o “LinqToSQL … kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem”. Jacek bardzo dobrze podszedł do tematu gdyż sam przeżył tą katorgę z wyżej wymienioną technologią i pokazał, że jednak nie wszystko jest tak cacy jak opisuje się w internecie i przeróżnych artykułach. Oczywiście nie twierdzę, że technologia jest zła, bo napisałem nawet o niej pracę magisterską, ale jednak czasami trzeba podejść bardziej realistycznie do życia niż jest to przedstawiane w materiałach reklamowych i Jacek świetnie to pokazał!

Ostatnia sesja tego wieczoru należała natomiast do mnie :) Moim tematem był “Ekran startowy Visual Studio 2010″. W pierwszej chwili wiele osób na pewno zastanawiało się o czym ja będę mówił, co to ma niby być, ale jak później pokazałem, ekran ten posiada wiele możliwości rozbudowy o czym zamierzam szerzej napisać na blogu w najbliższym czasie :)

Komisja po każdym wystąpieniu przedstawiała swoje uwagi, +/-. Trzeba przyznać, że wszystkich lekko zszokowali, może nie tyle ostrością co precyzyjnością i wyśrubowaniem uwag. Czuliśmy się chyba wszyscy jak podczas jakiegoś konkursu w programie telewizyjnym. Trzeba jednak przyznać, że konstruktywna krytyka, a tylko taką komisja prezentowała, jest zawsze mile widziana, a na dodatek od osób z takim doświadczeniem tym bardziej.
Jeśli chodzi o zwycięzcę konkursu… no cóż… padło na mnie :) Była także nagroda publiczności, która ex aequo została przyznana Jackowi i mnie. Jeszcze raz dzięki wszystkim za super zabawę i mam nadzieję, że wkrótce znowu taki konkurs zorganizujemy.

Natomiast po spotkaniu wybraliśmy się wspólnie do knajpy, gdzie była okazja lepiej się zintegrować, pograć w kręgle i porozmawiać na różne ciekawe tematy – też mam nadzieję, że takie wspólne wyjścia po spotkaniach staną się standardem :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>