Dzisiejszego dnia zdałem egzamin 70-620, czyli TS: Configuring Microsoft Windows Vista Client. Był to czwarty już mój egzamin, a dodatkowo był to ostatni egzamin, którego brakował mi do zakończenia ściezki MCSA.

no images were found

Przed podejściem do egzmainu, słyszałem dwie opinie na jego temat. Pierwsza mówiła, że egzamin jest banalnie prosty i nie ma z nim najmniejszego problemu. Druga natomiast była z goła odmienna. Słyszałem o osobach, które naprawdę solidnie przykładały się do nauki na ten egzamin i dostawały 400 punktów później. Moim zdaniem egzamin można określić jako zaskakujący. Trafiło mi się kilka pytań, które naprawdę zbiły mnie z tropu i miałem problem patrząc na odpowiedzi czy aby faktycznie dobrze myślę. Ciesze się, że trafiło mi się sporo symulacji. Moim zdaniem właśnie tak powinny wyglądać egzaminy Microsoftowe, że jest dużo, dużo symulacji. Można by nawet się zastanawiać, czy MS nie powinien wpowadzić pewnego podziału, dla niektórych przynajmniej egzaminów, na egzamin teoretyczny, a później praktyczny, które byłyby zdawane osobno. Coś jak egzamin na prawo jazdy. Moim zdaniem takie podejście w jakimś stopniu jeszcze bardziej by utrudniło oszukiwanie.

Teraz czas na przygotowanie się do kolejnego egzaminu. Pewnie będzie z trochę innej działki niż do tej pory, ale o tym w przyszłości :)

Brak odpowiedzi do“70-620 zdane, czyli w końcu MCSA”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Welcome Kity - MCTS i MCSA | Tomasz Wiśniewski - [...] pisałem w poście z dnia 30-go marca, zdałem egzamin z Visty, który dopełnił mi ścieżkę MCSA. Dokładnie po 3 …

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>