Dziś podczas konferencji PDC, Microsoft zaprezentował nową wersję Windows (jeśli można tak to ująć). W dużym skrócie, jest to system operacyjny działający w “chmurze”. Jednak nie jest to zwykly system, którzy będzie osbługiwał nasz komputer, asystem obsługujący działanie aplikacji pisanych na platformie Azure. Będzie on dostarczał mocy obliczeniowej, hostowania, skalowalności i zarządzania aplikacjami. Wszystko to będzie się odbywać na serwerach Microsoftu. Na pcozątku jak łatwo się domyśleć tylko USA, a później w innych częściach świata.
Jeśli chodzi o kwestie płatności to będzie to ulubiona przez Microsoft forma subksrypcji ;)
Azure jest dość ciekawych rozwiązaniem choćby z powodu, że firma nie musi utrzymywać całej infrakstruktury informatycznej, serwerów itp. Taki sposób tworzenia aplikacji bardzo ułatwia wdrożenie nowej aplikacji czy też nowej wersji już wykorzystywanej. Z drugiej strony natomiast, interesujące czy firmy bedą chętne korzystać z tego typu rozwiązań. Wiele firm, np banki, mogą, nawet z powodów prawnych i bycia zmuszonym do odpowiedniego chronienia danych,  nie chcieć korzystać z tego.

Podsumowując, uważam to za ciekawe rozwiązanie i na pewno zamierzam się nim pobawić i zagłębić w te kwestie jak tylko będzie okazja :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>