Jako osoba, która na dwóch uczelniach studiowała kierunki informatyczne, a w liceum była w klasie o profilu informatycznym, wiem że odsetek dziewczyn/kobiet w szeroko pojętej informatyce jest dość nikły. Obecne także w firmie, w której pracuje niestety jest podobnie. A to wielka szkoda, dziewczyny świetnie radzą sobie z kwestiami technicznymi, wić szkoda, że jest ich wśród “nas” tak mało ;)

Dlatego tym bardziej cieszy fakt, nieustających starań Pauli Januszkiewicz o propagowanie technologii wśród kobiet, zarówno tych, które już zawodowo pracują i tych, które zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki kariery. A co konkretniej się dzieje w tym kierunku? Projekt DigiGirlz!

Pierwszy przystanek – Warszawa 20 Marca 2010 na Uniwersytecie Warszawskim.
Organizator: Women in Technology

Rejestracja: http://digigirlz.pl/

Projekt DigiGirlz powstał z myślą o rozwoju młodych kobiet w dziedzinie IT. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi, a zwłaszcza kobiet, do studiowania kierunków o specjalności technicznej (kandydaci na studia), a także zachęcenie do rozwijania umiejętności technicznych (gimnazjalistki, przyszłe kandydatki na studia).

Konferencja podzielona jest na 3 części ze względu na grupy docelowe (więcej szczegółów w agendzie spotkania), ale jeżeli każda z grup ma ochotę posłuchać o wszystkim – przyjdźcie koniecznie!

Kolejne przystanki to:

  • 20 marca 2010 – Warszawa, Uniwersytet Warszawski
  • 10 kwietnia 2010 – Gdańsk, Uniwersytet Gdański
  • 24 kwietnia 2010 – Kraków, Akademia Ekonomiczna
  • 22 maja 2010 – Wrocław, Politechnika Wrocławska
  • 29 maja 2010 – Poznań, Instytut Informatyki

Partnerami akcji są firmy Microsoft i Symantec, a z uczestnikami spotkają się przedstawiciele m.in. Uniwersytetu Warszawskiego oraz takich firm jak: TechData Polska, CQURE, Microsoft oraz Symantec, a także grupy Garage Team (Lego Mindstorms).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>