Właśnie wróciłem ze spotkania ;) dość późno, ale złożyło się na to kilka kwestii, ale to mało ważne.
Co na samym spotkaniu? O sprawach organizacyjnych nie bedę pisał, bo to można zawsze na stronie grupy wyszukać, więc przejdę do sesji technicznych. Dzisiejszego wieczoru mieliśmy dwie sesje.
Pierwszą z nich prowadził Marcin Goł z Warszawy. Tematem sesji było “TempDb – baza inna niż wszystkie”. Mówił o bazie tempdb w SQL Serverze 2005, jej przeznaczeniu, strukturze i możliwościach wykorzystania. Dla mnie temat bardzo ciekawy, gdyż nigdy się tym tak bardzo nie interesowałem, a Marcin bardzo konkretnie i na przykładach pokazał co i jak. Odniosłem wrażenie, że trochę się chyba zestresował wystąpieniem, ale niczego, co ważne to nie ujęło :)
Druga sesja już była bliższa mojej wiedzy, a dotyczyła “Tworzenie rozwiązań Business Intelligence na platformie Microsoft SQL Server 2005/2008″ i była prowadzona przez Grzegorza Stoleckiego. Grzegorz, z tego co się dowiedzieliśmy z jego introdukcji przez Damiana jak i jego samego, zajmuje się tą kwestią od nastu lat i to było widać :) . Reczowo, konkretnie i z humorem prowadzona sesja, myślę, że wszystkim się spodobała, a tym którzy jeszcze nie interesowali się rozwiązaniami BI Microsoftu dała dobrą zachętę, i motywację do poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie.

Podsumowując tę krótką relację, drugie spotkanie uważam za równie udane, co pierwsze. firma Combidata nas dobrze ugościła, tylko szkoda, że o późnej godzinie środki komunikacji miejskiej mało co tam kursują, ale dało się przeżyć ;)
Oczywiscię na koniec spotkania było rozlosowanych pare nagród, co zawsze jest miłym akcentem.
Teraz pozostaje tylko czekać na następne spotkanie oraz eventy, jakie grupa chce zorganizować :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>