Dziś odbyło się już czwarte spotkanie naszej grupy. Działamy prężnie to i spotkania są prężne ;) a takie było i to. Po raz kolejny spotkaliśmy się w siedzibie Combidaty, która bardzo miło nas gości. Na spotkanie stawiło się około (na oko) trzydzieści kilka osób. Twarze są już coraz bardziej znajome i ludzie coraz chętniej ze sobą dyskutują i żartują co świadczy o dobrym kierunku rozwoju naszej grupy :)
Po krótkim wstępie Damiana, który dopiero co wrócił z Düsseldorf-u i był lekko spiący można powiedzieć ;) , przeszliśmy do najważniejszego czyli sesji tematycznych. Pierwszą z nich prowadził Michał Wójcik a sesja dotyczyła Aplikacji rozproszonych w oparciu o .NET 3.5 . Michał wzbudził ogólne poruszenie sowim laptopem spod znaku jabłka ;) czyli dość nietypowy jak na osobę tak związaną z produktami Microsoft i byciem na dodatek Student Consultantem Microsoftowym. Sama prezentacja była bardzo ciekawa. Michał dużo mówił o SOA i jak to ma się do produktów Microsoftu i jak jest to implementowane i jak można wykorzystać na konkretnym przykladzie.
Po sesji nastąpiłą przerwa kawowa, która owocowała wieloma interesującymi rozmowami i dyskusjami związanymi z poprzednia sesja, jak i tematami ogólno komputerowymi.
Po przerwie pałeczkę przejął Grzegorz Stolecki z tematem wprowadzającym nas do SQL Server Integration Services (która będzie kontynuwana na CodeCamp w Krakowie). Grzegorz jak zwykle pokazał swoją klasę i znakomity sposób prowadzenia tego typu sesji. Bardzo dobrze wyważone częsci teoretyczna i praktyczna. Grzegorz posiada ogromną wiedzę z zakresu, którym się dzieli i potrafi ją świetnie przekazywać. Dużą porcję sesji zajęła prezentacja praktycznego wykorzystania SSIS i stworzenia konkretnego przykładu, który nawet pod wpływem pytania z publiki doczekał się dodatkowego zakończenia, które wykazało dość ciekawą cechę pewnych aplikacji (specjalnie nie mówie o co chodzi, aby zachęcić malkontentów do przybycia na spotkanie ;) ). Grzegorz ma także ogromne poczucie humoru co wielokrotnie zaowocowało salwami śmiechu uczestników spotkania.
Kolejne spotkanie grupy oceniam bardzo pozytywnie. Obie sesje były bardzo ciekawe i przedstawione w bardzo przstępny sposób. Grupa widać się rozwija i idzie na przód, a zbliża się kolejna sposobność ku integracji w postaci Heroes {Community} Launch.

Jedna odpowiedź do“IV spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft”

  1. no proszeee !! Jaka ambitna relacja :D
    Zgadzam się, obie sesje super, wyłożone fajnym, przystępnym językiem

    czekam już na Kraków i CodeCamp a :)

    pozdr:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>