Ostanimi czasy wielu moich znajomych boryka się z problemem poprawnej konfiguracji routera firmy Linksys. Postanowiłem im w tym trochę pomóc pisząc ten tutorial. Myślę, że może się także przydać innym osobom, które bedą szukaly tegoty materiałów w Internecie. Poniższy przewodnik tworzę w oparciu o model WRT54GC, jednak menu konfiguracyjne wielu różnych linksysów nie różni się zbyt wiele, a jedynie dodatkowymi opjacmi jakie oferuje dany router. Poniższa konfiguracja przedstawia sposób wjaki należy skonfigurować router przy korzystaniu z dostawcy internetu poprzez kablówkę, np UPC. Jeśli posiadasz inny model Linksysa lub router innej firmy też możesz skorzystać z tego samouczka, odnajdź po prostu odpowiadające opcje w swoim menu konfiguracyjnym. Nie przedłużając więcej przejdźmy do sedna sprawy.

Na wstępnie jedna uwaga technicza. Aby ciągle nie powtarzać tego w tresći samego tutoriala, przed przejściem do następnego ekranu konfiguracyjnego proszę nacisnąc “Save Settings”.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest oczywiście fizyczne podpięcie routera. Z tyłu urządzenia do gniazdka “Internet” wpinamy kabel łączący router z modemem kablowym, a do jednego z portów LAN podpinamy komputer. Następnie odpalamy dowolną przeglądarkę internetową i wpisujemy adres: http://192.168.1.1 . Po pojawieniu się okienka z prośbą logowania podajemy dane zawarte w instrukcji routera. Pojawia się pierwsza strona konfiguracyjna routera, czyli Setup -> Basic Setup:

Staring IP Adress – można zostawić wartość domyślną, ale sugeruję aby ustawić ją na 2 w celu kontynuacji numerowania adresów IP w naszej domowej sieci.
Client Lease Time – standardowa wartość 0 oznacza dzierżawę DHCP całodniową. Z doświadczenia wiem, że gdy często resetujemy komputer kart WiFi, szczególnie te na USB potrafią mieć problemy z odnowieniem adresu IP dlatego lepiej ustawić wartość na 1 minutę.
Time Zone – należy ustawić swoją strefę czasową, taką jaką mają inne komputery w naszej sieci. WAŻNE aby zwrócić uwagę, że jest kilka stref czasowych GMT +01.00 i należy wybrać tą, w której figuruje Warszawa.
Następnie klikamy guzik Assing Static DHCP:

W małej sieci domowej ten krok można pominąć, ale dla systematyczności i stałego adresowania komputerów w domu warto skonfigurować tą opcję.
Client Name – podajemy nazwę komputera. To nie jest nazwa naszego komputera w sieci a jedynie nazwa jaką wpisujemy do konfiguracji routera.
Assign this IP – tutaj podajemy jaki adres IP chcemy aby miał dany komputer. Zalecam kolejną numerację począwszy od 192.168.1.2.
To this MAC – należy wprowadzić adres fizyczny karty sieciowej, czy to jest karta przeowodwa czy bezprzewodowa. Adres ten można znaleźć na pudełku karty lub w systemie Windows kliknąć Start -> Uruchom -> Wpisać komendę: cmd -> Wydać polecenie: ipconfig /all. Na liście która się wyświetli należy odszukać Adres fizyczny interesującej nas karty sieciowej. Zamykamy okienko opcja Save Settings.
Przechodzimy do opcji Setup -> Advanced Routing:

Tutaj należy przełączyć opcję Operating Mode na Router, gdyż domyślnie jest ustawiona jako Gateway i nie będzie się wtedy router potrafił połączyć z Internetem.
W momencie pisania tego tutoriala dla UPC musiałabyć ustawiona opcja “Router”. Obecnie w UPC działa na opcji “Gateway”, ale dla innego dostawcy może być wymagana opcja “Router” więc sugeruję sprawdzenie obu jeśli na którejś nie działa.
Przechodzimy na zakładkę Wireless -> Basic Wireless Settings:

Mode – należy ustawić na Mixed aby do sieci mogły podłączyć się urządzenia różnych standardów.
Wireless Network Name (SSID) – należy wpisać nazwę swojej sieci. Nazwa ta może być dowolnie przez nas wymyśloną nazwą, jednak powinna ona być w miarę złożona i zawierać różnej wielkości litery i być może jakąś cyfrę. Taka nazwa utrudnia osobom niepowołnym dostęp do naszej sieci.
Wireless Channel – jeśli w pobliżu nie ma żadnej innej sieci bezprzewodowej możemy pozostawić wartość domyślną. Jeśli jednak jest to warto dowiedzieć się na jakim kanale ona działa i swoją sieć uruchomić na dwóch kanałach poniżej tej wartości lub dwóch kanałach powyżej tej wartości w celu uniknięcia zakłóceń.
Wireless SSID Brodcast – należy ustawić opcję Disabled. My znamy nazwę naszej sieci, a osoby trzecie nie, więc przy próbie połączenia się z naszą siecią bedą musiały ją podać. Jest to kolejny sposób na podwyższenie bezpieczeństwa naszej sieci.
Przechodzimy do sekcji Wireless -> Wireless security:

Security mode – tą wartość ustawiamy w zależności od tego jakie możliwości ma nasza karta WiFi. Najlepszy jednak będzię WPA2 Personal. Jeśli nasza karta go nie obsługuje należy wybrać WPA Personal.
Encryption – przy wyborze WPA2 Personal jest możliwe tylko szyfrowanie AES.
Passphrase – tutaj podajemy hasło dostępu do naszej sieci bezprzeowodwej. Musi ono się składać z minimum 8 znaków, inaczej router nie zatwierdzi zmian. Powinna się stosować oczywiście wszystkie zasady tworzenia silnych haseł, czyli nie powinno być to hasło słownikowe i proste to zgadnięcia.
Przecgodzimy do sekcji WIreless -> Wireless MAC Filter:

Access restriction – ustawiamy na Enabled i zaznaczamy opcję Permit.
Wireless Client List – podajemy tutaj MAC adresy wszystkich bezprzewodowych kart sieciowych jakie bedą korzystać z naszej sieci. Jest to trzeci i ostatni ważny krok w prawidłowym zabezpiczeniu naszej sieci:

 1. Sieć nie rozgłaszam swojej nazwy więc do połączenia się z nią wymagana jest znajomość tej nazwy.
 2. Jest ustawione silne szyfrowanie oraz skomplikowane hasło do naszej sieci.
 3. Gdyby te dwie rzeczy zawiodły dostępu do naszej sieci broni także lista dostępowa MAC adresów kart sieciowych.

Tak zabezpieczona sieć nie będzie łakomym kąskiem dla intruzów i nikt niepowołany nie będzie z niej korzystał.
Przechodzimy do sekcji Applications & Gaming -> Port Range Forwarding:

Ta sekcja jest ważna dla osób, które korzystają z jakiś programów typu P2P, grają w sieci lub chcą postawić u siebie na komputerze jakiś serwer (Web, FTP). Nie bedę rozpisywał się tutaj za bardzow  kolejne kroki konfiguracji tej sekcji. Polecam natomiast stronę Port Forward. Na stronie tej wybieramy z listy swój model routera, następnie aplikację, która chcemy skonfigurować i strona wyświetla przewodnik krok po kroku jak dokonac tego w tej sekcji.
Przechodzimy do sekcji Administratio -> Management:

Router Password – neleży zmienić domyślne hasło dostępu do routera. Należy stosować te same zasady co przy tworzeniu hasła do sieci i co ważne, hasło do routera nie powinno być takie samo jak to do dostępu do sieci.
Remote Management/Remote Upgrade – należy się upewnić, że te dwie opcje są ustawione na Disabled. Powinno się zmieniać to ustawienie tylko w sytuacji gdy będziemy pewni, że będziemy musieli konfigurować router zdalnie przez internet, a w takim przypadku o ile jest to możliwe, należy także ustawić adres IP z jakiego tylko może być router zdalnie zarządzany.
Backup Settings – na koniec klikamy ten guzik i zapisujemy plik z ustawieniami routera gdzieś na dysku, aby w razie potrzeby zresetowania routera do ustawień fabrycznych móc przywrócić konfigurację routera w szybki sposób.

Gratuluje, właśnie skończyłeś konfigurować swój router. Teraz możesz już bezpiecznie korzystać z sieci bezprzewodowej jak i przewodowej w swoim domu.

267 odpowiedzi do“Linksys tutorial – konfiguracja routera”

 1. Witam
  Panie Tomaszu,nie chce pana tu dręczyć,naciskać na cokolwiek,ale potrzebuje również pomocy tak jak inni.
  U mnie wszystko działa tyle że potrzebuje postawić serwer dzieciakom którzy chcieli zagrać na własnym serwerze,mnie również by to pomogło,bo z chęcią sam bym się pobawił w prezentera radiowego,ale niestety nie mogę bo nie widać mnie,lub serwer na innym komputerze.Podłączony mam kabelkiem nie WiFi,więc droga radiowa odpada.Jak wiem to trzeba przekierować porty,ale niestety nie znam się na tym,wiec szukałem informacji na ten temat,i znalazłem Pański Blog,na którym opisał pan tutorial, routera.Posiadam router Linksys WRT54Gc v3,nie chce tam za bardzo grzebać,przepraszam za słówko :-) bo boje się że popsuje coś,a nie chciałbym…Jeśli by tak Pan mógł mi opisać jak to zrobić,będę szczerze wdzięczny,jeśli by Pan nie chciał tu pisać to proszę pisać śmiało na adres labasiewicz@o2.pl
  Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

 2. Jesli chodzi o przekierowania portow to polecam stronke http://portforward.com/ tam sa opisane masy programow etc z podzialem np na routery

 3. Dobry wieczór Panie Tomaszu!
  Skonfigurowałem router(linksys WRT120N) zgodnie z pańskim poradnikiem jednak mam pewien problem. Mianowicie laptop, który podłączony jest bezprzewodowo traci raz na jakiś czas połączenie z internetem i nie można połączyć się do sieci. Sądziłem, że jest to kwestia dużej ilości sieci wokół mnie, więc zmieniłem kanał na jakim działa sieć, ale niestety to nie pomogło, ponieważ laptop cały czas zrywa połączenie. Oczywiście jako że jestem laikiem istnieje możliwość, że zrobilem coś nie tak dlatego dołączam zrzut ekranu z Basic Wireless Settings
  http://img406.imageshack.us/f/beztytuuswg.jpg/

  z góry dziekuję za wszelką pomoc! Pozdrawiam

 4. Przedewszystkim jaka masz karte sieciowa w laptopie? Ustaw dla sieci taki standard jaki ona obsluguje. Jesli N to ustaw Network Mode na N, jesli tylko G no to wiadomo G-only. A po drugie ustaw Channel Width na 20MHz i teraz zobacz.
  A kanal zmieniles na pierwszy lepszy z brzegu czy zbadales na jakich kanalanch nadaja inne sieci?

 5. Witam.
  Karta sieciowa to realtek rtl8168 + Intel® WiFi Link 5100, a powiem szczerze, że nie do końca wiem jak okreslić ten standard?? Wcześniej router właśnie działał na 20MHz i były problemy, po zmianie na 40MHz są rzadziej, ale są. Kanał wybrałem pierwszy lepszy.

 6. Wystarczy wpisac w ulubinej wyszukiwarce model karty WiFi i juz widac na stronie producenta, ze to karta N. Wiec jesli nie masz zadnych innych urzadzen podpietych do tego routera przez Wifi to ustaw mu N.

  Co do kanalow to sciagnij sobie na laptopie i odpal inSSIDer-a (http://www.metageek.net/products/inssider), ktory potrafi zwizualizowac kanaly jakie sa zajete i wybierz ten ktory ma najmniejsze oblozenie.

 7. Witam, posiadam router-a “WRT54GC” i chciałbym połączyć się bezprzewodowo z laptopem Toshiba A215 z systemem Windows Vista Utimate w TP…. jestem lajkiem w tych sprawach,czy mógłby mi Pan poinstrułowac jak to zrobic…
  Z góry dziękuję.

 8. Na stronie Microsoftu znajduje sie artykul jak to zrobic :)

 9. :] Wszystko było by dobrze tylko żeby było to w pl(a dokładnie to chodzi mi o to co wpisać w puste nie które okiena w linksys ten adresik : “http://192.168.1.1″ i ukazało mi się takie okienko jak w/w i prroblem tkwi co tam wpisac…:P :) )

 10. witam a mógłbym ustawić szybkości internetu na pc i wysyłany na laptop?? całkowicie zielony jestem w tym ;/

 11. To zalezy od modelu routera. Nie kazdy to obsluguje.

 12. Błagam o pomoc. Nie wiem czy cos robie nie tak, czy ten router jest jakis “lewy”. Posiadam internet od lokalnego dostawcy – radiówke. Wczesniej mialem owy internet rozdzielony switchem na 2 kompuutery poprzez kabel. Teraz do mojego domu “doszly” urzadzenia posiadajace funkcje wifi, dlatego skusilem sie na kupno routera ktorego instalacja opisana jest w powyzszym artykule. Konfigurowalem go juz XX razy, poprzez roznego rodzaju tutoriale, poradniki ii inne wypowiedzi na forach – konfiguracje udalo mi sie wykonac tylko raz, z tym ze router jedynie rozdzielal internet na 2 komputery, wifi nie dzialalo, – bylo polaczenie jednakze nie “chodzily” strony. Dlatego tez skusilem sie na reset Linksysa i ponowna konfiguracje. Od tego momentu nie mam ani rozdzielenia internetu ani wifi. Robilem juz milion konfiguracji, nawet kilka razy ta sama ktora mi sie udala poprzednim razem, jednak wszystko konczylo sie tak samo – “Nie można odnaleźć serwera” (internet i wifi). Juz nie mam kompletnie pomyslu, na forach nie odpowiadaja, poprostu juz nie wiem co robic. Prosze o pomoc w rozwiazaniuu sprawy, bardzo mi na tym zalezy.

 13. 1. Pierwsza rzecz jaka bym sprawdzil to po skonfigurowaniu go wg. tutoriala jaka jest opcja Setup -> Advanced Routing -> Operating Mode, Sprobuj albo Router albo Gateway.
  2. Czy Twoj dostawca dostarcza IP poprzez DHCP czy moze trzeba recznie jakas wartosc wpisac?
  3. Moze byc, ze router jest popsuty. Juz mialem dwa przypadki od kiedy napisalem ten artykul, ze ktos mial problemy, poszedl do sklepu, wymienil router i wszystko zaczelo smigac. To sie zdarza i nie jest niemozliwe ;)

 14. Tak, mam dane do internetu wskazane przez dostawce… IP, Maske, Brame i DNSy, To wszystko mam wpisane do “Własciwości” połaczenia lokalnego. Operating mode probowalem juz obie opcje, jednak nic to nie dalo.

 15. No to masz to zle zrobione.
  Na wszystkich komputerach, ktore chcesz podpiac do routera masz miec ustawione pobieranie adresow automatycznie.
  A te adresy, ktore masz od dostawcy, musisz wpisac zaraz na pierwszej stronie po zalogowaniu sie do routera Setup -> Basic Setup. W opcji Internet Connection Type wybierasz: Static IP i wpisujesz wszystko co tam masz od dostawcy w odpowiednie pola.

 16. Zrobilem tak jak piszesz powyzej i lipa. “Brak dostepu do sieci lub jej ograniczenie”. Internet nie dziala. Probowalem ze skopiowaniem MACa i bez kopiowania, jako Router, jako Getaway. Ciagle to samo….

 17. Teraz jest jeszcze inna sytuacja. Ustawilem Static IP, zamiast Getaway Router iii bylo polaczenie (przez LAN). Z tym ze wysylal pakiety ale ich nie odbieral. Juz nie mam pojecia co to moze byc.

 18. Chcę ustawić routera zgodnie z pana wytycznymi . Robię krok po kroku tak jak Pan opisuje jednak po wpisaniu http://12.168.1.1. wyskakuje mi okno \witryna w sieci web nie dostępna\ co mam zrobić?

 19. Rozumiem, ze to “12” w Twoim komentarzu to literowka przy pisaniu. Jesli nie to ma byc 192.168.1.1. Jesli nadal nie dziala to sprobuj 192.168.1.100 lub 192.168.0.1

 20. nadal nic. jak ja mam to skonfigurować! kupiłem właśnie i zastanawiam się czy nie wywaliłem kasy w błoto pomocy!!!

 21. A jaki router kupiles? Zresetuj go przyciskiem na obudowie przytrzymujac go przez 10 sekund i wtedy zobacz.

 22. Panie Tomaszu, kupiłem router model WRT54GC. Router przedtem chodził dla mojej firmy i było ok. podłączyłem go do mojego kompa w domu działa lecz chciałbym skonfigurować go do bezprzewodowej łączności z moim laptopem dell xps m1330. W momencie kiedy chcę się połączyć z internetem z telefonu kom pokazuje mi nazwę starej firmy i prosi o podanie jakiegoś adresu. Co mam zrobić!!
  niech mi Pan pomoże prosżę?

 23. Napisalem Ci przeciez zebys go zresetowal i wtedy skonfigurowal.

 24. Panie Tomaszu,

  Zwracam się do Pana z prośbą o radę.

  Potrzebuję zablokować na routerze (WRT54GCv3, firmware 1.00.14) porty poprzez Access Restrictions-zwykłe połączenie przewodowe. Problem w tym że sama strona access control wyświetlana jest dość dziwnie w porównaniu z resztą interfejsu(czcionki itp.)-służę linkiem do zrzutu ekranu:

  http://img132.imageshack.us/img132/2245/routg.jpg

  Otóż wygląda na to że router nie zapisuje żadnych zmian, tj. przykładowo kiedy chcę dodać nową blokowaną usługę “Torrent” jako TCP/UDP – po wciśnięciu “Add” całą strona jest przeładowywana lecz żadne zmiany nie zostają zapisane. Zrobiłem upgrade do najnowszego firmware i nie poprawiło to sytuacji.

  http://img88.imageshack.us/img88/525/rout2.jpg

  Co może być przyczyną takiego zachowania?

  Pozdrawiam

 25. A masz wlaczona ta polityke? Dropdown “Status”.

 26. Tak, była włączona. Pomogło twarde przywrócenie ustawień fabrycznych i wpisanie polityki dostępu od nowa.

 27. No to jest ostatnia rzecz jaka doradza, to juz ostatecznosc, ale wazne ze pomoglo :)
  Fajnie po takim nowym skonfigurowaniu routera zrobic sobie backup ustawien to wtedy przy ewentualnym resecie bardzo szybko mozna je przywrocic

 28. Witam
  Mam problem z przekierowaniem portów przez WIFI. Do routera mam podłączoną kamerę z przypisanym na sztywno adresem IP. Na routerze ustawiłem przekierowanie portu 81 na IP kamery. Łącząc się po LAN-ie wszystko działa prawidłowo. Łączę się poprzez WAN i podając moje zewnętrzne IP w formacie http://xxx.xxx.xxx.xxx:81 i wywala brak połączenia. Podpinając kamerę skrętką wszystko działa prawidłowo również w WAN-ie. Proszę o pomoc.

 29. mam dokładnie taki sam problem. mam kamere wifi , po sieci działa bezproblemu ale po zewnętrznym adresie ip niemoge się połączyć
  posiadam dostęp do 2 sieci na ruterze linksys oraz dlink 524. przekierowanie na stronę routera po porcie 80 działa
  czy oprócz wirales seting należy coś jeszcze ustawić dla kamer ? ?

 30. Szczerze to nie mam koncepcji :/ Nie spotkalem sie nigdy z taka sytuacja, a nie mam takiego sprzetu zeby zreplikowac sobie sytuacje

 31. mam problem z hasłem do zmiany ustawień routera – porostu go zapomniałem:( czy istnieje jakaś możliwość zmiany tego hasła?

 32. Nie, jedyne co to reset routera przyciskiem na obudowie co spowoduje zresetowanie ustawien i router bedzie trzeba skonfigurowac na nowo

 33. Witam,

  Mam router WRT120N i nie wiem jak skonfigurować go pod internet od ERY. Nie widzę opcji wybrania aneksu PPPoA jest tylko PPPoE. Nie mam gdzie wpisać loginu i hasła do usługi. Da się to urzędzenie skonfigurować pod taki rodzaj internetu (to jest telefoniczne ASDL jak w Neostradzie tylko od Ery) ?

  Proszę o pomoc.

 34. Uzyj normalnie PPPoE i powinno dzialac bez problemow wiekszych

 35. Witam,
  Zainstalowałem router WRT-120N. Dostawca netu: Aster
  Wszystko jest ok, sieć jest, natomiast nie mogę wejść na żadna stronę, gdyż wyświetla mi się komunikat:
  Witamy w sieci ASTER.
  Próbujesz skorzystać z usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu używając nowej karty sieciowej lub komputera. Będzie to możliwe, jeśli po zalogowaniu się w systemie samodzielnej administracji Wilga dodasz ten komputer do listy używanych urządzeń, zmienisz poprzednio zainstalowaną i autoryzowaną kartę sieciową na bieżącą lub ustawisz współdzielenie Twojego adresu IP pomiędzy kilkoma komputerami.
  W celu autoryzacji w systemie Wilga podaj hasło, zapisane na Umowie Abonenckiej

  Pytanie: czy nie lepiej sklonować MAC adres? Jak to zrobić? Co Pan radzi (jestem laikiem w zakresie urządzeń sieciowych). Chciałbym w przyszłości korzystać także z drugiego komputera.

  POzdrawiam

 36. W Twojej sytuacji opcje sa w zasadzie dwie.
  1. Jesli to nie jest jakis problem dla Ciebie to poprostu zarejestruj swoj router w Asterze zamiast komputera i tyle.
  2. Jesli natomiast to jest dla Ciebie problem not o oczywiscie spisz sobie z obecnie zarejestrowanego komputera MAC adres i wpis go na routerze i powinno wszystko byc ok.

  Co rozumiesz przez takze korzystanie z drugiego komputera? Chcesz g podpinac zamiast routera znowu? Chyba nie. Teraz twoim punktem dostepowym do iternetu bedzie router a nie gniazdko Aster-a wiec nie mam probemu. Ja bym na Twoim miejscu zarejestrowal router i tyle. Pozniej i tak wszyskie urzadzenia beda sie laczyc do niego.

 37. czyli zarejestrować go jako nową kartę sieciową? dobrze zrozumiałem?

 38. przepraszam, źle sprecyzowałem pytanie – jeśli zarejestruję router jako nowy komputer ASTER będzie chciał mi i tak przydzielić nowe IP i pobrać z tego tytułu pewną kwotę.
  Proszę mi powiedzieć, w jaki sposób mogę zmienić MAC adres?

 39. Setup -> MAC Address Clone

 40. Niestety, mało mi to mówi :(
  Poszukam jeszcze w sieci.
  Dziękuję za pomoc.

 41. Logujesz sie na stronie konfiguracyjnej routera i tam masz takie menu. Masz to opisane w tutorialu.

 42. ok, już ogarnąłem :)
  Wystarczy, ze w panelu użytkownika zmienię tylko MAC Address, nic więcej? w Setup > MAC Address Clone jest opcja ‘Clone My PC’s MAC’, po naciśnięciu pokazuje adres MAC komputera, ale różni się on od tego, który podglądam w Network Magic do obsługi sieci bezprzewodowe (na płycie instalacyjnej). Są to całkiem różne adresy MAC. Pytanie, który jest prawidłowy?
  Przepraszam za tyle pytań, ale w sieciówce jestem zielony jak kiwi :)

 43. Juz raz napisales, ze jestes zielony, nie musisz tego za kazdym razem pisac :P
  Musisz sklonowac MAC adres karty sieciowej, ktora masz zarejestroana w Asterze. Zakladam, ze byl to MAC adres komputera, ktory miales wczesniej podpiety i byl on podpiety kablem. Wiec musisz odczytac MAC adres karty ethernet z tego wlasnie komputera. Znajdziesz go, robiac na tym komputerze Start -> Uruchom. Wpisujesz: cmd i klikasz OK. Uruchomi sie wiersz polecen gdzie wpisujesz: ipconfig /all. Tak wsrod duzej ilosci informacji znajdziesz dla kazdej karty Adres fizyczny no i to jest wlasnie to.

 44. zmieniłem adres MAC’a i internet działa pięknie :)
  Dziękuję za pomoc!
  Pozdrawiam

 45. Panie Tomaszu, jeszcze tylko jedno pytanie…
  Czy muszę zmienić MAC adres mojej karty sieciowej w komputerze. Bo teraz router i komputer mają taki sam MAC adres. Internet działa pięknie, natomiast w oprogramowaniu do routera pokazuje mi w mapie nie podświetlone trzecie urządzenie (połączone jest na mapie z routerem), bez jakichkolwiek danych… co by Pan doradził?
  Z góry dziękuję za pomoc :)

 46. Jak ci bardzo zalezy na tej mapie to sobie zmien, ale nie widze potrzeby aby to robic.

 47. Dzięki :)

 48. Serdecznie witam!
  Panie Tomaszu! Jestem szczęśliwym posiadaczem rutera linksys WRTU54G-TM (zieloniutkim w dodatku) oraz nabywcą telewizora Sony z możliwością podłączenia do sieci… no właśnie… telewizor wykrywa sieć i dalej nic z tym nie mogę zrobić. Jak skonfigurować ruter, a może telewizor by móc oglądać strony internetowe w telewizorze. Oczywiście ruter mam podłączony do modemu osiedlowej sieci kablowej (INEA)
  pozdrawiam z nadzieją na uzyskanie podpowiedzi
  Maciej

 49. Co to znaczy “nic nie mozesz dalej z tym zrobic”? W instrukcji do TV powinno pisac jak skonfigurowac telewizor zeby sie polaczyl z siecia.

 50. Czy to znaczy, że w ustawieniach rutera nic nie zmieniam, nic nie wprowadzam?
  W instrukcji telewizora owszem jest opis, skromny, postępuję zgodnie z instrukcjami. Telewizor łaczy się z siecią, uzyskuje połączenie i wyświetla informację “nie rozpoznano serwerów” . Wiem, że usługa jest dostępna…
  pozdr
  maciej

Trackbacks/Pingbacks

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>