Ostanimi czasy wielu moich znajomych boryka się z problemem poprawnej konfiguracji routera firmy Linksys. Postanowiłem im w tym trochę pomóc pisząc ten tutorial. Myślę, że może się także przydać innym osobom, które bedą szukaly tegoty materiałów w Internecie. Poniższy przewodnik tworzę w oparciu o model WRT54GC, jednak menu konfiguracyjne wielu różnych linksysów nie różni się zbyt wiele, a jedynie dodatkowymi opjacmi jakie oferuje dany router. Poniższa konfiguracja przedstawia sposób wjaki należy skonfigurować router przy korzystaniu z dostawcy internetu poprzez kablówkę, np UPC. Jeśli posiadasz inny model Linksysa lub router innej firmy też możesz skorzystać z tego samouczka, odnajdź po prostu odpowiadające opcje w swoim menu konfiguracyjnym. Nie przedłużając więcej przejdźmy do sedna sprawy.

Na wstępnie jedna uwaga technicza. Aby ciągle nie powtarzać tego w tresći samego tutoriala, przed przejściem do następnego ekranu konfiguracyjnego proszę nacisnąc “Save Settings”.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest oczywiście fizyczne podpięcie routera. Z tyłu urządzenia do gniazdka “Internet” wpinamy kabel łączący router z modemem kablowym, a do jednego z portów LAN podpinamy komputer. Następnie odpalamy dowolną przeglądarkę internetową i wpisujemy adres: http://192.168.1.1 . Po pojawieniu się okienka z prośbą logowania podajemy dane zawarte w instrukcji routera. Pojawia się pierwsza strona konfiguracyjna routera, czyli Setup -> Basic Setup:

Staring IP Adress – można zostawić wartość domyślną, ale sugeruję aby ustawić ją na 2 w celu kontynuacji numerowania adresów IP w naszej domowej sieci.
Client Lease Time – standardowa wartość 0 oznacza dzierżawę DHCP całodniową. Z doświadczenia wiem, że gdy często resetujemy komputer kart WiFi, szczególnie te na USB potrafią mieć problemy z odnowieniem adresu IP dlatego lepiej ustawić wartość na 1 minutę.
Time Zone – należy ustawić swoją strefę czasową, taką jaką mają inne komputery w naszej sieci. WAŻNE aby zwrócić uwagę, że jest kilka stref czasowych GMT +01.00 i należy wybrać tą, w której figuruje Warszawa.
Następnie klikamy guzik Assing Static DHCP:

W małej sieci domowej ten krok można pominąć, ale dla systematyczności i stałego adresowania komputerów w domu warto skonfigurować tą opcję.
Client Name – podajemy nazwę komputera. To nie jest nazwa naszego komputera w sieci a jedynie nazwa jaką wpisujemy do konfiguracji routera.
Assign this IP – tutaj podajemy jaki adres IP chcemy aby miał dany komputer. Zalecam kolejną numerację począwszy od 192.168.1.2.
To this MAC – należy wprowadzić adres fizyczny karty sieciowej, czy to jest karta przeowodwa czy bezprzewodowa. Adres ten można znaleźć na pudełku karty lub w systemie Windows kliknąć Start -> Uruchom -> Wpisać komendę: cmd -> Wydać polecenie: ipconfig /all. Na liście która się wyświetli należy odszukać Adres fizyczny interesującej nas karty sieciowej. Zamykamy okienko opcja Save Settings.
Przechodzimy do opcji Setup -> Advanced Routing:

Tutaj należy przełączyć opcję Operating Mode na Router, gdyż domyślnie jest ustawiona jako Gateway i nie będzie się wtedy router potrafił połączyć z Internetem.
W momencie pisania tego tutoriala dla UPC musiałabyć ustawiona opcja “Router”. Obecnie w UPC działa na opcji “Gateway”, ale dla innego dostawcy może być wymagana opcja “Router” więc sugeruję sprawdzenie obu jeśli na którejś nie działa.
Przechodzimy na zakładkę Wireless -> Basic Wireless Settings:

Mode – należy ustawić na Mixed aby do sieci mogły podłączyć się urządzenia różnych standardów.
Wireless Network Name (SSID) – należy wpisać nazwę swojej sieci. Nazwa ta może być dowolnie przez nas wymyśloną nazwą, jednak powinna ona być w miarę złożona i zawierać różnej wielkości litery i być może jakąś cyfrę. Taka nazwa utrudnia osobom niepowołnym dostęp do naszej sieci.
Wireless Channel – jeśli w pobliżu nie ma żadnej innej sieci bezprzewodowej możemy pozostawić wartość domyślną. Jeśli jednak jest to warto dowiedzieć się na jakim kanale ona działa i swoją sieć uruchomić na dwóch kanałach poniżej tej wartości lub dwóch kanałach powyżej tej wartości w celu uniknięcia zakłóceń.
Wireless SSID Brodcast – należy ustawić opcję Disabled. My znamy nazwę naszej sieci, a osoby trzecie nie, więc przy próbie połączenia się z naszą siecią bedą musiały ją podać. Jest to kolejny sposób na podwyższenie bezpieczeństwa naszej sieci.
Przechodzimy do sekcji Wireless -> Wireless security:

Security mode – tą wartość ustawiamy w zależności od tego jakie możliwości ma nasza karta WiFi. Najlepszy jednak będzię WPA2 Personal. Jeśli nasza karta go nie obsługuje należy wybrać WPA Personal.
Encryption – przy wyborze WPA2 Personal jest możliwe tylko szyfrowanie AES.
Passphrase – tutaj podajemy hasło dostępu do naszej sieci bezprzeowodwej. Musi ono się składać z minimum 8 znaków, inaczej router nie zatwierdzi zmian. Powinna się stosować oczywiście wszystkie zasady tworzenia silnych haseł, czyli nie powinno być to hasło słownikowe i proste to zgadnięcia.
Przecgodzimy do sekcji WIreless -> Wireless MAC Filter:

Access restriction – ustawiamy na Enabled i zaznaczamy opcję Permit.
Wireless Client List – podajemy tutaj MAC adresy wszystkich bezprzewodowych kart sieciowych jakie bedą korzystać z naszej sieci. Jest to trzeci i ostatni ważny krok w prawidłowym zabezpiczeniu naszej sieci:

 1. Sieć nie rozgłaszam swojej nazwy więc do połączenia się z nią wymagana jest znajomość tej nazwy.
 2. Jest ustawione silne szyfrowanie oraz skomplikowane hasło do naszej sieci.
 3. Gdyby te dwie rzeczy zawiodły dostępu do naszej sieci broni także lista dostępowa MAC adresów kart sieciowych.

Tak zabezpieczona sieć nie będzie łakomym kąskiem dla intruzów i nikt niepowołany nie będzie z niej korzystał.
Przechodzimy do sekcji Applications & Gaming -> Port Range Forwarding:

Ta sekcja jest ważna dla osób, które korzystają z jakiś programów typu P2P, grają w sieci lub chcą postawić u siebie na komputerze jakiś serwer (Web, FTP). Nie bedę rozpisywał się tutaj za bardzow  kolejne kroki konfiguracji tej sekcji. Polecam natomiast stronę Port Forward. Na stronie tej wybieramy z listy swój model routera, następnie aplikację, która chcemy skonfigurować i strona wyświetla przewodnik krok po kroku jak dokonac tego w tej sekcji.
Przechodzimy do sekcji Administratio -> Management:

Router Password – neleży zmienić domyślne hasło dostępu do routera. Należy stosować te same zasady co przy tworzeniu hasła do sieci i co ważne, hasło do routera nie powinno być takie samo jak to do dostępu do sieci.
Remote Management/Remote Upgrade – należy się upewnić, że te dwie opcje są ustawione na Disabled. Powinno się zmieniać to ustawienie tylko w sytuacji gdy będziemy pewni, że będziemy musieli konfigurować router zdalnie przez internet, a w takim przypadku o ile jest to możliwe, należy także ustawić adres IP z jakiego tylko może być router zdalnie zarządzany.
Backup Settings – na koniec klikamy ten guzik i zapisujemy plik z ustawieniami routera gdzieś na dysku, aby w razie potrzeby zresetowania routera do ustawień fabrycznych móc przywrócić konfigurację routera w szybki sposób.

Gratuluje, właśnie skończyłeś konfigurować swój router. Teraz możesz już bezpiecznie korzystać z sieci bezprzewodowej jak i przewodowej w swoim domu.

267 odpowiedzi do“Linksys tutorial – konfiguracja routera”

 1. Nie mam pojecia, nigdy nie podlaczalem TV do sieci, sam mam 20-letnie pudlo, ktore takich “ficzerow” nie ma :D

 2. Panie Tomaszu. Ustawiłem wszystko zgodnie z poradnikiem, wpisałem ip, dnsy itp. od operatora poustawiałem według pana zaleceń i już nie mam pojęcia co może być nie tak. Jedynie pisał pan żeby w advance routing operating mode zmienić albo na router albo gateway, a ja nie mam takiej opcji, nie ma operating mode. Tam w tej zakładce mam do wyboru Enabled/disabled RIP czy jakoś tak i druga opcja też enable/disable. I tam dalej te ip mask i gateway ma być tak jak dostawca czy routera(192.168.1.1)

  Co dziwne odkąd z tym walczę momentami się nagle łączył (bo tak lokalnie jest a internetu nie ma) wtedy bardzo wolno wszystko działało ale czasami nagle zaczęło smigać jak należy. Wtedy zadowolony już sobie surfuję a tu nagle po kilku minutach ciach i znowu nie ma połączenia i nie może połączyć.

  Już nie wiem co mam robić…

 3. A jaki masz router bo to dosc istotona informacja? Kto jest Twoim dostawca? Wymaga recznego podania adresow IP? Nie ma DHCP?

 4. Router: Linksys WRT120N-ee
  Dostawca: Hyperion SA radiówka
  Jak dzwoniłem to kazał ustawiać na static IP i tam po wpisywać wszystkie dane co od dostawcy.

 5. http://img9.imageshack.us/i/advancerouting.jpg/
  tutaj dołączam link do obrazka z advance routing gdzie jest u mnie inna sytuacja

 6. Witam… dziękuję za stworzenie tak przejrzystego tutoriala.
  Jednak po przeczytaniu go czuję pewien niedosyt, gdyż nie opisuje Pan pozostałych opcji ustawień. Czyż nie sa one równie istotne jak te opisane ?

  Jestem laikiem w ustawieniach rutera, a właśnie wszedłem w posiadanie takiego (WRT120N) i przeraziła mnie mnogość tych ustawień. Udało mi się uzyskać połączenie na 2 komputerach (stacjonary/kabel i laptop/WiFi) chociaż zajęło mi to duuużo czasu. Gdybym trafił na Pana tutek wcześniej, zapewne konfiguracja przebiegła by znacznie sprawniej :)

  PROŚBA do Pana
  Jeśli znajdzie pan chwile wolnego czasu, to prosze o objaśnienie pozostałych ustawień konfiguracji routera… wtedy ten poradnik bedzie jedynym w swoim rodzaju w języku ojczystym.

  Dziękuja za już i proszę o więcej…POZDRAWIAM

 7. Fajnie, ze sie podoba :)
  Jesli chodzio sam tutorial to jego zalozeniem bylo opisanie jak po zakupieniu routera skonfigurowac bezpieczna siec, do ktorej nikt by sie nam nie wlamywal. Innych opcji jest fakt duzo, ale dla przecietnego uzytkownika sa niepotrzebne, ale moze kiedys jak znajde pare chwil opisze cos wiecej :)

 8. Czyli nie wie pan co może być nie tak? Systemowe rozwiązywanie problemów twierdzi że nie może się połączyć z podstawowym dns. Operator twierdzi że nic nie blokują.

 9. Witam
  A co w sytuacji, gdy ma się notebooka z wbudowanym modemem (acer d250)? W środku jest karta sim sieci Orange.
  Jak zrobić, żeby router “wychodził” z tego komputerka i była siec z Orange?Najlepiej, aby komunikacja była bezprzewodowa. Czy coś typu rozdzielacz na kable sieciowe pomoże w tej sytuacji?Pozdrawiam

 10. Ciekawy styl pisania podoba mi sie bede wracac czesciej

 11. Witam. Mam router WRT54GL podłączony do PC i laptop połączony bezprzewodowo z owym routerem. Konfigurowałem router samemu i działał, jednak od dłuższego czasu internet mulił, a w testach łącza wynik uploadingu był zadziwiająco niski. Stwierdziłem iż to wina routera, po czym szukałem jakiegoś tutoriala konfiguracji go. Trafilem na ten, po zastosowaniu się do niego, nie mogłem się połączyć z internetem w laptopie, a sądzę, iż powinienem. Trudno, wróciłem do ustawień początkowych i zrobiłem to co było wcześniej, jednak problem nie ustąpił. Liczę na szybką pomoc i pozdrawiam

 12. A jak konfigurowales router to ustawiles opcje “Router” czy “Gateway”?

 13. zrobilem tak jak w opisie niby wszystko smiga na 2 kompach
  tylko strona logowania do banku bph szlak trafia i laduje sie z 10 min albo wcale nie laduje
  postawilem win 7 od nowa zero ruznicy
  odpiolem ruter poloaczylem jeden komp do multimedi bezposrednio
  bank sie laduje bez niczego
  przeylanczm router i znowu lipa?
  co moze blokowac ta strone
  dziekuje za pomoc

 14. Witam

  Mam ogromny problem ze skonfigurowaniem sieci router Linksys WRT54GC + AP TP-LINK TL-WA501G + dekoder telewizji n przeszukałem google i klapa nie mogę sobie z tym poradzić. Jak prawidłowo skonfigurować AP aby łączył się z tym routerem.

  Pozdrawiam

 15. 1. Mysle, ze problemem jest Twoja ortografia :P
  2. A masz odblokowany port 443?

 16. Niestety z TP-Linkiem nie mam zadnego doswiadczenia.

 17. Witam. Mam może dla Pana dość nietypowy problem. Otóż zakupiłem grę Dirt 3 i żeby w nią grać potrzebny jest dostęp do internetu. Zarejstrowałem się tam gdzie trzeba i przy wysyłaniu już w grze zgłoszenia o konto wyskakuje mi komunikat że sieć jest niedostępna. Gdy klikam w network status pisze tam tak:

  Network adapter: połączenie lokalne
  Internet IP address: not signed in
  Local IP address: 192…….
  systel link address: 192…..
  PC. Account: PC.00000000000
  UPnP: not signed in
  PC ID: ox…….

  Gra nie chce się przez to połączyć z internetem a dokładnie z Microsoft LIVE.

  Może da Pan rade coś wyjaśnić o co biega. Wychodzi z tego że router nie ukazuje adresu IP internetu. Może da się to jakoś włączyć. Bardzo proszę o pomoc. Może Pan odpisać na mojego maila: lukkid640@gmail.com
  Pozdrawiam

 18. Prawdopodobnie trzeba zrobic przekierowanie portow. Tutaj: http://portforward.com/ mozna znalezc dokladny poradnik jak to zrobic.

 19. Witam Panie Tomaszu mam pytanie czy zauważył Pan że ruter linksys tak jakby resetuje swoje ip o 24 w nocy czasu zimowe, a czasu letniego o 1 w nocy wtedy na PC jak jestem na internecie lub jak pobieram plik dochodzi do “lagu” tak jakby nie wyrabiał z załadowaniem strony po chwili 10 sekund wszystko działa, a np w tym samym czasie jak ktoś korzysta z laptopa i jest na internecie to on tego “lagu” nie ma. Czy można to jakoś zmienić, zatrzymać, co on w ogóle robi wtedy. Czekam na odpowiedz pozdrawiam

 20. Witam, mam problem takiego typu, że mam skonfigurowany dobrze router, ale jeden z klientów routera nie łączy sie jak wszystkie wpisując hasło, ale wpisał numer seryjny i ciągle przejmuje kontrole nad siecią zmienia się automatycznie nazwa sieci i hasło, jak to zablokować by mógł się połączyć z siecia tylko i wyłącznie za pomocą hasła???

 21. Trzeba ustawic haslo logowania do routera

 22. Kupiłem w piątek 16.09.2011 router Linksys E2000 robię wszystko krok, po kroku mimo, to jest tzw du.. nie mam połączenia z laptopem ( wiem że blokady ze strony dostawcy internetu nie ma ). Proszę o kontakt na e-maila bo pomysły już mi się skończyły. Z góry THX thor111.

 23. Co to znaczy nie masz polaczenia z laptopem? Laptop po WiFi nie laczy sie routerem czy nie ma internetu?

 24. Witam,

  jestem posiadaczem routera WRT120 i mam problem z internetem, a mianowicie stronki mi się bardzo wolno otwierają (kabel/WiFi). Natomiast po podłączeniu kabla bezpośrednio do lapka wszystko działa znakomicie. Znalazłem na necie, że zmiana DNS oraz MTU powinna pomóc. Ale nie mam pojęcia gdzie i jak to zmienić. Dodam tylko, że dostawcą neta jest Connecta.

  Pozdrawiam.

 25. Witam. Bardzo fajny poradnik. Ustawiłem sobie Linksysa WAG54G2 zgodnie z powyższym, niestety internet się nie włącza. Dostawca – neostrada, hasło i nazwa użytkownika działają na modemie SpeedTouch330, także tam niczego nei pomyliłem. Naprawdę nie wiem już co jest nie tak. Proszę o pomoc.

 26. Sprobuj sie pobawic opcjami Gateway/Router

 27. Tylko jedno pytanie – te opcje to w interfejsie routera są? Jeśli tak, to jaka to zakładka, moje menu jest po polsku i nie znalazłem opcji gateway/router… Bez netu to tragedia normalnie…

 28. Już mam, jednak zmiana tych opcji niczego nie wniosła… jużnie wiem co dalej robić, chyba router poleci z balkonu zaraz…

 29. Panie Tomku mam Linksys WRT54GH-EU sieć od Vectra .
  kłopot mam z połączeniem nie komputera ( laptop i PC działają) ale z telefonami SonyEricssonen Xperia X 10 mini pro i Samsung Wafe S723.
  Sony podłączyłem pod inną sieć (ruter D-link)bez problemu działa więc to nie kłopot z telefonem .
  Czy może Pan coś mi poradzić?

 30. Hmm… jedyne co przychodzi mi do glowy z taka iloscia informacji to szyfrowanie, ze np masz ustawione WPA2 np a telefony tego akurat nie obsluguja.

 31. tryb sieciowy – mieszany, kanał Broadcast SSID włączony, tryb zabezpieczeń WPA2 Personal,szyfrowanie WPA-TKIP lub WPA2-AES, filtry MAC włączone oraz jest pozwolenie .
  nie wiem co jeszcze byłoby potrzebne, to są oczywiście ustawienia rutera, na pewno tu gdzieś jest błąd bo na D-linku sprawdzałem i pobiera adres bez problemu na linksysie nie pobiera adresu ,

 32. Witam posiadam ruter linksys wag160n i moje pytanie brzmi jak skonfigurować serwer ftp za pomocą tego rutera.Pozdrawiam !!!

 33. Na routerze ciezko skonfigurowac serwer ;) on jest raczej na komputerze. Na routerze trzeba zrobic przekierowanie portow. Polecam strone: http://portforward.com/ gdzie mozna sobie dla swojego routera wyklikac dla konkretnej aplikacji tutorial jak cos przekierowac.

 34. Panie Tomaszu. Mam poważny problem i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Posiadam podłączony i skonfigurowany router linksys WRT54GC. Wszystko byłoby świetnie gdyby nie to, że zakupiłem sobie telefon z funkcją Wi-fi i chciałbym z niej korzystać bez problemu w domu. Niestety próby podłączenia nie udają się nawet jeśli wpisuję dobre hasło. Chciałbym wiedzieć czy mogę coś z tym zrobić. Mam 2 komputery. Jeden stacjonarny, drugi laptop, na którym używam karty sieciowej do ściągania sygnału z routera. Nie posiadam modemu, internet prosto z gniazdka.

 35. Jaki to telefon? Bo np jesli ustawiles szyfrowanie WPA-2 to WiFi w telefonie moze nie obslugiwac tego szyfrowania.

 36. Witam!

  Po zresetotowaniu modemu Linksys WRT54GC nie mogę go ponownie skonfigurować, ani za pomocą płyty instalacyjnej- program nie uzyskuje połączenia z routerem, ani za pomocą przeglądarki po wpisaniu domyślnego IP 192.168.1.1 .
  Wszystkie kable są sprawne i podłączone z instrukcją. Proszę o podpowiedź w czym tkwi problem, czy konieczne jest ustawienie określonego IP w połączeniu lokalnym.

 37. To zalezy czy zostalo ustawione DHPC czy nie. Wejdz na Start -> Uruchom (XP) lub Start (Vista i 7) i w wyszukiwaniu wpisz: cmd.
  Tam wpisz: ipconfig i zobacz jaki jest IP bramy domyslnej. Sprobuj go wpisac w przegladarce. Jesli nie zadziala to sugeruje zresetowac modem do ustawien fabrycznych i na nowo skonfigurowac.

 38. Witam Panie Tomaszu.Mam takie pytanie. Mam router Wireless-N Home Router WRT120N. Syn dostał rok temu komputer z kartą bezprzewodową, wszystko zostało skonfigurowane przez kolegę, na komputerze syna działał internet, ale z powodu braku ochrony rodzicielskiej zastał odłączony. Niestety w międzyczasie relacje z kolegą uległy ochłodzeniu, i nie mogę liczyć już na jego pomoc. W – Wireless MAC Filter – jest wpisany adres bramki syna, ale nie wiem jak ją aktywować, niby wszystko jest okej, ale komputer syna nie może się połączyć z routerem. Syn dostał na urodziny FIFĘ 12, a ona wymaga aktywacji przez net.

 39. Adres bramki? Adres fizyczny karty sieciowej wpisuje sie w MAC Address Filter. Powinno byc na routerze zaznaczone, Enabled oraz zaznaczona opcja: Permit computers listed below access to the wireless network. Teraz po podlaczeniu komputera przez WiFi do routera wszystko powinno dzialac bez problemu.

 40. a jak konfigurować routera np w szkole ?

 41. Tak jak w tutorialu. Pytanie jest nieprecyzyjne wiec nic wiecej nie moge powiedziec.

 42. Ja natomiast mam jeszcze problemy. Zrobiłem wszystko wg. Pana instrukcji, a mimo to nie mam internetu w ipodzie, (bo własnie tak chcialem go miec ;d). Co gorsza, wczesniej wyszukiwał mi chociaż siec, teraz nic. Tak jakby w ogóle moja siec nie istniała. Z Wi-fi w ipodzie jest wszystko okey, bo wyszukuje mi sieci sąsiadów. Co mam teraz zrobic? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 43. Panie Tomku, może zadam głupie pytanie, ale gdzie mogę znaleźć nazwę użytkownika i hasło aby wejść w “http://192.168.1.1/” ??? Posiadam router WRT 160N-RME i za Chiny nie mogę tego nigdzie znaleźć…. ani za pudełku, ani w dokumentacji, ani na płytce CD… załamuję ręce.. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

  Chciałbym skonfigurować router ponieważ posiada on standard “n” a teraz pliki przesyłam ze stacjonarnego komputera na laptopa z prędkością ok 3-4 Mega/s… trochę mało ;-)

 44. Standardowo w routerach linksys nie ma loginu a haslo to: admin

 45. Tutorial ten zaklada, ze ukrywa sie SSID sieci czyli j jej nazwe wiec urzadzenia nic nie widza. Trzeba albo wylaczyc ta opcje albo dodac siec recznie podajac w konfiguracji jej nazwe.

 46. panie Tomaszu, mam pytanie odnośnie konfiguracji. na wstępie pisze Pan, iż należny podpiąć do routera kabel od modemu, to jest akurat oczywiste, tak robię i pięknie działa wifi na telefonie np, w całym domu. chciałbym tez, mieć wifi na stacjonarnym komputerze z racji, ze często go przenoszę do drugiego pokoju, gdzie kabel telefoniczny nie sięga. niestety nie posiadam kabla łączącego router z kompem o którym pan pisze na wstępie. mam za to bezprzewodowa kartę sieciowa i właśnie w tej konfiguracji chciałbym przenosić komputer do drugiego pokoju. niestety jednak jak podepnę kartę usb do komputera światełko na niej świeci się dwa razy, po czym zanika. nie ma internetu, jak również nie mogę zalogować się do strony konfiguracyjnej tegoż routera. czy za 1 razem muszę mieć podpięte dwa kable do routera? jeden telefoniczny, to oczywiste, ale czy posiadając ta kartę, muszę mieć tez podpięty kabel do kompa ethernet? mój router to wyżej opisany linksys 54 gc a karta bezprzewodowa to linksys compact wireless g usb adapter model WUS854GC

 47. Jak podepniesz karte sieciowa na USB no to musisz sie podlaczyc do sieci w Windowsie. Samo sie nie podlaczy :)

 48. ale podłączam ta kartę pod usb, podpinam kabel od modemu do routera i czy potrzebuje jeszcze kabla do kompa od routera?? czy karta usb, nie powinna sama złapać sygnał z routera i net nie powinien hulać ? zapytam wprost, czy potrzebuje dwa kable rj 45, mimo iż mam kartę bezprzewodowa, czy wystarczy tylko kabel do routera i sama karta w kompie?

 49. już wszystko zrobiłem, dziękuje bardzo za pomoc. pozdrawiam.

 50. Panie Tomaszu czy może coś Pan doradzić?
  Otóż mam router linksys WRTP54G jak wchodzę na strone zakładów piłkarskich bet&win nie mogę oglądać relacji live- wyskakuje komunikat że zostało zerwane połączenie z serwerem, myślałem żę problem mojego komputera. Okazało się, że gdy podłącze internet bezpośrednio do komputera problem znika i mogę bez problemów oglądać te relacje. Gdy wracam do połączenia przez router problem znow sie pojawia. Jakie ustawienia zmienić w tym routerze żeby problem się nie pojawiał?
  Z góry dzięuje za pomoc.
  Pozdrawiam

Trackbacks/Pingbacks

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>