W końcu Microsoft udostępnił usługę Live Mesh szeroko na świecie i m.in. także w Polsce. Czym jest Live Mesh? Jest to kolejna fajna usługa ze stajni Live. Ta jednak jest szczególnie przydatna dla osób, które mają wiele udządzeń, czy to komputerów (Win/Mac) czy telefonów(Windows Mobile) i mają problem z synchronizacją tego wszystkiego. Live Mesh umożliwia właśnie taką synchronizację plików, programów pomiędzy urządzeniami. Umożliwia także udostępnianie plików, czy to prywatnie tylko na swoim koncie czy innym użytkownikom, a dodatkowo śledzi wszelkie wprowadzane zmiany i informuje o tym poprzez swój “powiadamiacz”

Inną ciekawą funkcją jest tak zwany LiveDesktop, gdzie otrzymujemy 5GB przestrzeni do przechowywania swoich plików, a wygląda to jak pulpit zwykłego PC i jest dostępne z poziomu przeglądarki.
Ostatnia najciekawszą, a może raczej największą funkcjonalnością jest to, że Live Mesh udostępnia możliwość łatwego łączenia się ze zdalnym pulpitem. W pasku mamy ikonę programu, która po kliknięciu wyświetla nasze urządzenia i wystarczy tylko kliknąć opcję “Connect to device” i już możemy się cieszyć pulpitem naszego komputera, który stoi w domu a my np jesteśmy w podróży.

Update 23-12-2008:
Polecam także artykuł kolegi Karola Stilgera dotyczący tego tematu :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>