Już jakiś czas temu powstał portal ITBlogs.pl, która ma agregować blogi ludzi związanych z IT, ale jednak bardziej w kwestiach administracyjnych niż developerskich. Później, na naszej scenie zagościł dotnetomaniak.pl, czyli nasz rodzimy odpowiednik DotNetKick, która w prostej linii czerpie z sukcesu serwisu Digg. Jednak wczoraj Gutek zaskoczył nas chyba wszystkich uruchomieniem prostego serwisu .NET Blogs PL.

Czy taki kolejny serwis jest nam potrzeby? Czym różni się od dotnetomaniaka?

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi TAK! Jak najbardziej. Kuba – świetny pomysł i dodam także – bardzo zgrabne wykonanie. Czy zatem się różni? W dotnetomaniaku to użytkownicy zgłaszają propozycje wpisów na blogach, które później mogą być promowane lub nie przez społeczność. Problem jednak w tym jest taki, że w porównaniu do portalu DotNetKicks (już nie wspominając o Digg-u) na naszym rynku jest dość skromny. Patrząc na ilość developerów .NET jaką nasz kraj posiada, to udziela się na blogach naprawdę nieliczna grupa. Zatem Gutek stworzył stronę, gdzie sam podał blogi, które uważa za najbardziej godne polecenie, a strona sama agreguje najnowsze posty z tych stron! Cieszy mnie to tym bardziej, że i mój blog się tam znalazł :)

Dlatego teraz jeśli szybkim rzutem oka chcesz zobaczyć co się dzieje w światku .NET w naszym kraju wejdź na dotnetblogs.pl i czerp ile się da :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>