Właśnie minął pierwszy tydzień mojej pracy w MSFT PL więc postanowiłem napisać kilka słów swoich wrażeń :) Od razu na wstępie powiem, że jest bardzo fajnie! Klimat w firmie, dziale i zespole jest bardzo dobry. Wszyscy są pomocni, pomagają się wdrożyć w tryby korporacji ;) Póki co mam trochę szkoleń, ogarniam co trzeba, załatwiam sobie różne kwestie, ale także mam już wyznaczone konretne zadania na najbliższy czas, oraz jeżdzę po konferencjach z prezentacjami na temat różnych technologii. Dla osób, które z MS współpracują na różnych płaszczyznach jak np grupy offline itp. i robią to od kilku lat, znają dużo osób w firmie mogę powiedzieć, że tylko wam się wydaje, że znacie tą firmę ;) Moje złudzenie o tym, że mam pojecię o wielu kwestiach tutaj prysło bardzo szybko zaraz pierwszego dnia na szkoleniu. Jeśli chodzi o minusy to mogę tylko powiedzieć, że ogrom informacji firmowych jakie trzeba przyswoić może być przytłaczający! A póki co jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że dalej tak pozostanie i dane będzie mi tutaj zagościć na dłużej. A przy okazji polecam wszystkim na składanie CV na pojawiające się oferty Microsoft bo warto spróbować, a być może uda trafić się do fajnego zespołu i robić naprawdę ciekawe rzeczy!

3 odpowiedzi do“Pierwszy tydzień w Microsoft Polska”

 1. Powodzenia!
  Jak będzie oferta “Dedicated PFE” z “Server Virtualization” to daj znać ;)

 2. @Tomek: No to cieszymy się, że przyjęcie w naszym dziale było miłe :)

  A ja faktycznie chyba nigdy o tym nie pisałem (po pierwszych dniach/tygodniach pracy) że “znajomość firmy Microsoft” jest faktycznie pozorna. Niby też znałem sporo ludzi, znałem sporo działań, znałem trochę wewnętrznych rzeczy – ale jednak pierwsze tygodnie pokazywały jak mało wiem…

  Ale pod tym względem jest naprawdę super (czeka mi cały czas jeden post w draftach), bo ja od 4 lat każdego roku robie coś innego i poznaję ciągle nowe rzeczy, mimo, że pracuję na tym samym stanowisku teoretycznie.

  Więc powodzenia życzę :)

  @Darek: Coś mi się obiło o maila, że szukaliśmy ostatnio PFE, ale chyba nie do końca z tematyki Virtualization.

 3. @Mariusz Tak wiem, nawet kilka osób szukaliście :) Było to “Transactional PFE” z Windows Server, Exchange oraz SharePoint.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>