Ostatnimi czasy zakończył się i został podsumowany Quiz 2008. Konkurs dotyczył nowego systemu Windows Server 2008. Uczestnicy codziennie (poniedziałek – piątek) dostawali zestaw pytań, na które odpowiadało się pod presją czasu ;) Pytania były różne. Jedne trudniejsze, inne łatwiejszego. Wiele z nich, gdy nie znało się odpowiedzi a miało się zainstalowany, bądź też odpalony na maszynie wirtualnej WS2008, można było sprawdzić empirycznie i na tej podstawie zaznaczyć prawidłową odpowiedź.
Myślę, że cały konkurs dobrze uczył poprzez zabawę, czego byłem dowodem w ostatni piątek, gdy brałem udział w szkoleniu LiveMeetingowym w ramach Heroes Happen pod tytułem: Getting Started with Server Management in Windows Server 2008. Podczas tego typu szkoleń często są mini ankiety w trakcie ich trwania i 90% odpowiedzi, których tam dzieliłem (dodam, że poprawnie ;) ) wiedziałem właśnie dzięki quizowi.
Quiz, jak to konkurs, nie mógł obejść się bez nagród oczywiście. Były to nagrody wszelakiej maści, począwszy od X-Boxa, gry, sprzęt komputerowy, oprogramowanie, vouchery na egzaminy, kończąc na zestawie płyt, które otrzymali pierwsze 3000 uczestników konkursu.

Dziś właśnie odebrałem swój zestaw i byłem mile zaskoczony jakością wydania tego. Spodziewałem się bardziej jakichś płytek nagranych w domu na nagrywarce, a tu takie miłe zaskoczenie.
Największą uwagę mam do sposobu przedstawienia finalnej listy zwycięzców. Lista ta jest bardzo długa – parę tysięcy konkursowiczów. Nie nawiguje się po niej sprawnie, gdyż tabela zmienia swoje rozmiary. Na liście nie jest się podświetlonym w żaden sposób, więc można się bardzo łatwo przeoczyć. Fakt, ta lista nie pokazuje miejsca, które się zajęło, bo do o tego służył dział “ranking”, ale człowiek to ciekawska bestia i chce jednak zobaczyć przed czasem co tam wygrał. Jest to jedna sprawa czysto techniczna i nie wpływa na ogólny odbiór całości :)
Podsumowując, oceniam pomysł jako bardzo udany i dobrze zrealizowany, i mam nadzieję, że takie inicjatywy będą pojawiać się coraz częściej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>