Serwis SlideShare udostępnił dodatek dla PowerPointa 2007 o nazwie SlideShare ribbon for PowerPoint. SlideShare jest serwisem internetowym, który umożliwia zamieszczanie prezentacje na ich stronie, skąd można je wyświetlać slajd po slajdzie z poziomu przeglądarki. Jest to wygodne jeśli chcemy szybko wielu osobom udostępnić prezentacje, to zamiast wysyłać mailem można wrzucić to tam i rozesłać tylko linka. Do tej pory jednak trzeba było to robić z poziomu przeglądarki, a teraz można po zainstalowaniu dodatku robić to z samego PP. Jeśli opublikujemy jakąś prezentację, a później wprowadzimy w niej zmiany to po ponownym opublikowaniu w serwisie zostanie wprowadzona ta nowa wersja. Co ciekawe, mamy też możliwość przeglądania prezentacji zamieszczonych w serwisie i ich wyświetlania, a jeśli mamy uprawnienia do ściągnięcia danej prezentacji możemy ją pobrać bezpośrednio do PowerPointa i edytować.

Obecnie dodatek działa wyłącznie z PP 2007, ale według tego co piszą twórcy może będzie też wersja dla wcześniejszych edycji. System to XP SP2 (minimum) lub Vista oraz zainstalowany .NET Framework 3.5 SP1.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>