Miałem dziś okazję uczestniczyć w specjalnym spotkaniu ze Stevem Ballmerem. Okazja dość wyjątkowa, ponieważ niecodziennie ma się możliwość zobaczyć na żywo taką osobę. Jak było? Bardzo fajnie, ale w dużej mierze to nie zasługa samego spotkania ;) ale zacznijmy od początku.
Pobudka niestety była wczesna, bo pociąg wyruszał z Katowic o 6.00. Ze Śląska do Warszawy wyruszyła dość pokaźna reprezentacja w ilości 4 sztuk:
Daniel Dudek, Kamil Karczmarczyk, Łukasz Strąk oraz ja. Od razu jak tylko usiedliśmy w przedziale, czym obudziliśmy drzemiącym tam 2 już pasażerów, zaczęliśmy geek-talk. Muszę przyznać, że gadanie przez 3 non-stop godziny o kwestiach IT, Developerskich i ogólnie informatycznych jest niezłym wynikiem. W tym miejscu chyba wypada przeprosić państwa współtowarzyszy podróży – za to, że musieli przez te 3 godziny tego słuchać :D a że pewna osoba z naszej czwórki ma dość specyficzne ADHD to było głośno i wesoło.Po dojechaniu żwawym krokiem dotarliśmy do hotelu gdzie odbywało się spotkanie. Na sali można było spotkać wiele znakomitości polskich społeczności Microsoft co jest zawsze fajne i przyjemne, gdy widzi się znajomych/kolegów po fachu. O godzinie 10.10-15 na salę wszedł nasz dzisiejszy mówca czyli Steve Ballmer. Jak zwykle w swoim stylu musiał czymś zaskoczyć, a tym razem wszedł na salę z biało-czerwonym szalikiem z napisem POLSKA za co na pewno dostał dodatkowy, żywszy aplauz :)

Steve opowiadał krótko i zwięźle na temat kryzysu oraz ogólnie jak Microsoft będzie działał w najbliższym czasie. Jego “sesja” trwała około 10-15 minut a potem przyszedł czas na pytania. Byłem szczęśliwcem, któremu udało się zadać pierwsze pytanie (które zostało wybrane spośród pięciu jakie wysłałem podczas rejestracji), a chodziło o to, czy Steve uważa iż powodu kryzysu ekonomicznego więcej firm zaczęło używać darmowego oprogramowania open-source? Odpowiedź była – “NO” – oraz wytłumaczenie dlaczego właśnie tak. Nie będę tu opisywał szczegółowej odpowiedzi bo mam nadzieję, że będzie dostępna w webcastcie do obejrzenia :)

Po moim pytaniu padły 3 następne, a potem ponownie padło na mnie, że zadałem kolejne pytanie, które tym razem pytało czy po opublikowaniu sondażu Dimension Research, iż 84% administratorów, tak zwanych osób IT-Pro nie zamierza wdrożyć Windows 7 w najbliższym roku wpływa jakkolwiek na przesunięcie daty premiery tego systemu? I ponownie dostałem odpowiedź, której się spodziewałem czyli – “NO” + plus wytłumaczenie ;) Po części myślę, że wynika to z prawdy, ale z drugiej jednak strony uważam, że taka firma jak MS musi jednak reagować na takie sygnały z rynku, aby nie powtórzyła się sytuacja z premierą Visty, na która wydane masę pieniędzy, a później nikt tego nie chciał wdrażać.Po kolejnych kilku pytaniach spotkanie zostało zakończone co w sumie trwało 40-45 minut. Ktoś może zapytać czy był sens jechania 3 godziny pociągiem w jedną stronę, żeby spędzić na spotkaniu tyle czasu? Myślę, że tak. Jak pisałem wcześniej – nie często jest możliwość spotkania takiej osoby oraz zadania jej jakiś pytań. Oczywiście przyznaję się, że wolałbym aby tego czasu było trochę więcej i może udało się zorganizować jakąś sesję rozmów twarzą – w – twarz, ale to może w przyszłości :)

Sylwetka Steva Ballmera jest dla mnie o tyle ciekawsza od Billa Gatesa, że ten drugi prezentuje jednak taki bardziej stonowany, spokojny styl. A Steve jest pełen energii, wykazuje wielką żywiołowość i można być pewnym, że nigdy się na jego sesji człowiek nudzić nie będzie.

Po wyjściu z hotelu poszliśmy z chłopakami na Nowy Świat, później coś zjeść a przed 16 wracaliśmy do Katowic pociągiem. I kolejny raz 3 godziny geek-talk :D Tym razem przepraszamy 4 współpasażerów, że musieli słuchać tego przez 3 godziny.
I moim zdaniem to było najfajniejsze w tym wyjedzie. Oczywiście spotkanie też było bardzo wartościowym i ciekawym przeżyciem. Jednak cała “fajność” polegała na tym, że z kolegami, którzy znają się na rzeczy, było dużo czasu aby porozmawiać na kupę różnych tematów, poopowiadać sobie o różnych technologiach i też lepiej się poznać. Liczę na więcej takich wypadów :)

Update:  2009-04-27
Na witrynie TechNet Edge można obejrzeć lub pobrać webcast ze spotkania. A jak komuś się nie chce wchodzić to może obejrzeć bezpośrednio tutaj:


Get Microsoft Silverlight

Brak odpowiedzi do“Spotkanie ze Stevem Ballmerem”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Kamil Karczmarczyk » Steve Ballmer - spotkanie z polską społecznością IT - [...] pociągiem, wraz z ekipą ze Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft - Danielem Dudkiem oraz Tomkiem Wisniewskim. Razem z nami, jechał …

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>