Właśnie wróciłem z kolejnych warsztatów w ramach Heroes Happen Here. Tym razem dotyczły nowego SQL Servera i odbywały się w Altkom-ei.
Warsztaty zaczynały się planowo o 9.30, ale około 9.10 już zebrała się prawie cała sala i wtedy pani z Altkomu zaprosiła nas na śniadaniowe bułeczki, żebyśmy na glodnego nie musieli siedzieć ;) Wrasztaty zaczęły się punktualnie i w przeciwieństwie do warsztatów z Windows Servera 2008 sala była prawie pełna, tzn. wolne były tylko dwa miejsca. Zajęcia odbywały się w ten sam sposób co ostatnio czyli były przygotowane maszyny wirtualne oraz skrypty z cwiczeniami, a prowadzący robił krótki wstęp teoretyczny do danego zagadnienia. Dało się zauważyć, że było dużo mniej teorii niż ostatnio. Z jednej strony dobrze, a z drugiej nie. Niektóre rzeczy można było bardziej rozwinąć i więcej poopowiadać. Także sam prowadzący nie miał za wiele pracy gdyż większość ćwiczeń wykonywaliśmy sami i nie było pokazywane nic na projektorze, a szkoda bo uważam, że dobrze się to sprawdziło podczas warsztatów z WS08. Oczywiście prowadzący podchodził indywidualnie do kogoś jeśli występowały jakieś problemy. Jednak tego typu cwiczenia to mogę w domu sobie robić mając tylko skrypt.
A co do samego skryptu. Ćwiczenia jakie zostały dobrane były ciekawe i dobrze pokazywały nowe, w stosunku do poprzedniej wersji, możliwości serwera. Jednak tylko rzecz była dość dziwna, a mianowicie ilość błędów w samym skypcie. Masa literówek, złe odniesienia typu “powtórz punkt 13″, a poninen być 12 albo 9, 2 razy był nie ten screen co trzeba. Dziwi to bo Microsoft powinien bardziej przyłożyć się to sprawdzenia tych skryptów, szczególnie, że nie sa to jakieś opasłe księgo, a raptem +/- 22 strony A4 gdzie jest dużo obrazkó i nie za wiele tekstu. Może następnym razem będzie lepiej.
Podsumowując może troche ponarzekałem, ale ogólnie uważam warsztaty za udane. Człowiek troche namacalnie się oklikał z nowymi opcjami i pobawił nowym narzędziem co jest bardzo pozytywne :)
Oczywiście standardowo każdy dostał garść materiałów warsztatowo – reklamowych.
Żałuje, że nie udało mi się załapać na miejsce na warsztaty z Visual Studio 2008, ale cóż dwa szkolenia to i tak dużo :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>