Rok szkolny/akademicki się kończy i nastał czas ostatnie (a może i nie ;) ) w tym że roku spotkania naszej grupy.
Na to spotkanie zaplanowane były dwie sesje. Pierwszą prowadził nasz gość z warszawy Łukasz Foks, a tematem jego sesji był Windows Home Server. Łukasz bardzo ciekawie i interesująco omówił, i pokazał składniki systemu, jak działa i na jakiej zasadzie. Sesja ogólnie wywowała dość burzliwą dyskusję, która trochę moim zdaniem wynikała z braku zrozumienia przez sluchaczy (którzy siłą rzeczy są jednak zaawansowanymi użytkownikami komputerów) dla kogo przeznaczony jest ten system i w jaki “target” ma on trafiać. System jako taki jest przeznaczony dla osób, które chcą mieć w domu centralne miejsce udostepniające zasoby i troszczące się o ich backup, a wchodzenie w złożone kwestie RAID-ów itp. są raczej nie na miejscu przy mówieniu o tym systemie. Teraz czekamy na następna sesje Łukasza jaką nam obiecał ;)
Druga sesja zupełnia inna, bo z działu developerki, i prowadzona przez członka naszej grupy – Jacka Pytowskiego, który (tutaj werble i oklaski ) zdobył pierwsze miejsce w turnieju pilkarzyków organizowanym przez Krakowska Grupę Developerów. Jacek pokazał nam jak podszedł do problemu, jak zaimplementował swoje pomysły i rozwiązania w kodzie, co w rezultacie dało mu zwycięstwo w tym turnieju. Jacek przyznał, że to pierwsza taka jego sesja, więc jak na premiera podejście sesja bardzo dobrze przygotowana, konkretnie, humorystycznie i na temat, za co należą mu się wielkie brawa :)
Na koniec spoktania było też losowanie bardzo wartościowych nagród w postaci rocznej subskrypcji TechNet.

Tak jak pisałem wcześniej było to ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjna, jednak jeśli na forum wypowie się odpowiednio dużo chętnych osób to być może uda się zorganizować spotkanie podczas wakacji. Jeśli jednak nie, to zobaczymy się na spotkaniu we wrzesniu. Do tego czasu zapraszam na stronę naszej grupy, gdzie mam nadzieje, w czasie wakacji zostaną uzupełnione braki materiałów po-spotkaniowych ;)

Brak odpowiedzi do“VI spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Z Windows Home Server w Polskę « Windows “Foks” Blog - [...] łamach tego bloga. Podziękowania dla Tomka Wiśniewskiego (który opisał przebieg spotkania na swoim blogu) i dla Damiana Widery za zaproszenie - …

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>