Na początku nosiłem się z zamiarem napisania trzech osobnych wpisów, ale później jakoś stwierdziłem, że lepszy będzie jeden wspólny. Zatem do dzieła!

Przeszłość. W ostatnią sobotę, tj. 15.05.2010 odbyła się w Katowicach konferencja z serii Visual Studio 2010 Community Launch. Podobnie jak w edycji wrocławskiej tak i tutaj miałem swój udział – nawet większy niż planowałem ;) Tego dnia prowadziłem razem z Damianem Widerą sesję na temat: “Nowe oblicze projektu baz danych – jak developer żyje z DB Administratorem”. Myślę, że poszło nam całkiem dobrze i zachęciliśmy ludzi do korzystania z nowego elementu Visual Studio 2010 jak i SQL Servera 2008 R2 jakim są Data-tier Applications.
Niespodziewanie większy udział wiązał się z faktem, iż prelegent, który miał prowadzić drugą sesję rozchorował się i trzeba było go zastąpić, o czym dowiedziałem się dzień wcześniej o 17. Na szczęście miałem pod ręką sesję, którą prowadziłem we Wrocławiu 3 tygodnie wcześniej i udało się uratować sytuację bez większych strat w ludziach.

Teraźniejszość. Dziś po wejściu do domu w moim pokoju zauważyłem dość sporych rozmiarów karton obklejony taśmą Microsoft. Myślałem, że to co innego, a tutaj miłe zaskoczenie – dostałem “podarunki dziękczynne” od redakcji WSS za aktywny udział w działalności portalu w roku 2009. W skład paczki wchodzi plecak – bardzo fajny, akurat mi się przyda, pendrive w gustownym pudełeczku z logo portalu WSS.pl oraz list z podziękowaniem :)

Przyszłość. Ta kreśli się świetliście, a to za sprawą dwóch nadchodzących w ciągu miesiąca interesujących wydarzeń. Pierwsze z nich to kolejna konferencja z cyklu Visual Studio 2010 Community Launch. Tym razem odbędzie się ona w Krakowie. Będę tam także prowadził sesję, dość nietypową bo aż w trzy osoby – Szymon Pobiega, Piotr Włodek oraz ja. Tematem tej sesji będzie: Nowości 4.0 – C#, CLR/DLR, .NET4. Myślę, że będzie ciekawie dlatego zapraszam do rejestracji i przyjazdu do Krakowa w najbliższą sobotę, tj. 22.05.2010.

Druga ciekawa rzecz to “pierwsza edycja wirtualnej konferencji”, która organizuje portal VirtualStudy.pl oraz grono znanych w świecie spoleczności Microsoft osób. Piszę m.in. o tym dlatego, że zostałem zaproszony jako jeden z prelegentów na to wydarzenie. Rejestracja ruszy 2-go czerwca, a ilość miejsc jest ograniczona. Na witrynie konferencji będą się sukcesywnie pojawiać kolejne informacje dlatego zachęcam do regularnego jej odwiedzania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>