Właśnie wróciłem ze swoich pierwszych bezpłatnych warsztatów z ramach cyklu Heroes Happen Here no i uczucia są mieszane. Warsztaty odbywały sie w Combidacie w Katowicach, więc lokalizacja jak najbardziej fajna i tu zastrzeżeń brak. Byłem pierwszy i sobie siedziłem w sali i ludzie się powoli schodzili… no i miało się zejść 12 osób a zeszło się tylko 7. Czemu tylko? Bo osoby, które się zarejestrowały nipotrzebnie zabrały miejsce komuś kto chciał może bardzo przyjść a nie mógł bo jakiś ćwierć-mózg zajął mu miejsce. No cóż… przykre to… Ale wracajać do sedna :)
Warsztaty rozpoczęły się zgodnie z czasem. Dostaliśmy garść materiałów warsztatow-konferencyjnnych (był i notesik a nie jak na C2C ;) ) oraz, co bardzo miłe, można było sobie brać vouchery na tańsze egzaminy Microsoftu. Fakt, że dla mnie jako studenta i zniżki jaką w związku z tym posiadam średnio opłacalny interese, ale dla kogoś kto chce trochę zaoszczędzić miłą rzecz. Całość zajęć odbywałą się według skryptu gdzie krok po kroku były opisane kolejne czynności do wykonania. Wszystko było pokazywane na projektorze przez prowadzącego i ewentualnie dodatkowo tłumaczone. Niestety wynikły dziwne rzeczy. m.in. takie, że maszyny wirtualne były kiepsko przygotowane i musieliśmy je odtwarzać co dodatkowo zabrało nam czas. Prowadzący mimo, że był sympatyczny i widać, że zaangażowany w prowadzenie zajęć nie posiadał specjalnie dużej wiedzy poza to co było przewidzane na zajęcia i w momencie jakiś pytań od uczestnikó nie bardzo wiedział jak odpowiedzieć i sprawdzał później na stronie. Rozumiem, ze system, technologia nowa, ale jednak powinien znać to bardzo dobrze jeśli prowadzi zajęcia, a pytania nie były z kosmosu, żeby nie można było tego wiedzieć. Jednak oceniam jego prowadzenia na 3,5/5 :)
Całość również oceniam dość wysoko, tak koło 4/5 bo jednak są to przydatne warsztaty gdyż można sobie poklikać (lub popisać w konsoli ;) ) konkretne rzeczy do uzyskania konkretnych rezulatów i nabiera się przez to ogólnej ogłady i obeznania z systemem. Następne warsztaty z SQL-a już za tydzień :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>