W Windowsie 7 jednym z odświeżonych programów jest program lupa. Został na tyle dobrze odświeżony, że w zupełności może zastąpić program ZoomIt, który jest często używany podczas wielu prezentacji, gdy na projektorze nie widać dokładnie jakiegoś elementu.

Program można uruchomić w dowolnym momencie korzystania z systemu kombinacją klawiszy: “Windows” oraz “+”. Dalsze jego naciskanie powoduje przybliżanie, a zamiana klawisza “+” na “-“ oddalanie. Trzeba tylko pamiętać aby kursor nie był ustawiony w jakimś polu wprowadzania tekstu, ponieważ w tym momencie system ignoruje kombinację klawiszy i wprowadza znak plus lub minus. Są też inne przydatne skróty jak np: “Shift”+”Alt”+”Kursory”. Powoduje on rozszerzanie lub zmniejszanie okienka powiększenia, w poziomie lub pionie.

Problem jednak w tym, że aby zamknąć ten program trzeba kursorem najechać na lupę, która pojawia się na ekranie, i kliknąć lewym guzikiem myszy, co spowoduje pojawienie się okna programu i dopiero zamknąć go przez klasyczne X. Jest to rozwiązanie dość niewygodne, ponieważ podczas prowadzenia np prezentacji, szybko chcemy coś powiększyć, a także szybko z tego powiększenia wyjść oraz opuścić program, a nie tracić czas na zbędne klikania. Może jest jakiś skrót, ale ja przeklikałem klawiaturę i nic nie znalazłem. Może ktoś zna taki skrót? A może to taki “ficzer” wydania RC Windows 7 :)

Jedna odpowiedź do“Windows 7 – lupa – da się wyjść?”

  1. Na panelu lupy klikamy “koło zębate” czyli ustawienia po lewej stronie od niebieskiego znaku zapytania.Pojawi się nowe okno a na jego dole jest opcja Kontroluj czy program lupa jest uruchamiany przy logowaniu <- klikamy.Znajdz opcję Włącz lupę.Jeśli jest zaznaczona "ptaszkiem" odznacz go. Lupa już nie będzie się uruchamiać przy starcie.Pozdrowionka !

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>