Nie pisałem chyba o tym na blogu (a może, ale już nie pamiętam ;) ), ale brałem udział w zamkniętych testach lokalizacyjnych systemu Windows 7. Lokalizacja dotyczyła oczywiście naszej rodzimej wersji. Na czym polegają te testy? Na testowaniu ;) a poważniej to wybrana grupa osób zostaje zaproszona do zamkniętej bety. Całość prowadzona jest za pomocą witryny Connect. Znajdują się tam grupy dyskusyjne, repozytoria plików, dostęp do zamkniętych livemeetingów i dużo innych rzeczy. Dodatkowo przez narzędzie “feedbackowe” w Windows 7 zgłasza się błędy znalezione w systemie. Te błędy są rejestrowane na witrynie Connect, gdzie później są oceniane przez pracowników Microsoft, którzy albo odrzucają dany błąd, albo przekazują developerom do poprawki. Po zakończeniu takich testów błędy są podsumowywane i są odpowiednio punktowane w zależności od ich “ciężaru”, że tak się wyrażę.

Tak jakoś wyszło, że trochę tych błędów zgłosiłem i okazało się, że byłem w pierwszej trójce najlepszych testerów w Polsce, czemu Microsoft dał wyraz poprzez skromny dyplom uznaniowy:

oraz miła niespodziankę w postaci myszki SideWinder X8 :) Bardzo przyjemna niespodzianka. Branie udziału w samych testach jest bardzo fajne i nie liczy się tak naprawdę, że coś można później dostać, ale to że ma się styczność z danym produktem od samego początku oraz, co chyba nawet ważniejsze,  ma się realny wpływ na to jak dany produkt (w tym wypadku lokalizacja produktu), będzie wyglądała w przyszłości. Oczywiście niesie to za sobą pewne niebezpieczeństwa, później można czuć się współodpowiedzialnym za pewne niedoróbki ;) ale nie przeraża mnie to i czekam do kolejnej bety :)

2 odpowiedzi do“Windows 7 – polskie beta testy – podsumowanie”

  1. Możesz być pewien że jak kiedykolwiek znajdę jakiś bug w W7 to pretensje będę miał do Ciebie że go nie wyłapałeś wcześniej ;) hehe.

    Gratuluje zajęcia tak dobrej pozycji w łapaniu robali :)

  2. Ale tylko bugi jezykowe ;) bo technicznymi sie generalnie zajmowalismy :P

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>