W swoim poście na temat moich pierwszych wrażeń z korzystania z nowego wydania Windowsa, pisałem swój żal na temat tego, że “siódemka” nie obsługuje starego Virtual PC 2007. Właśnie byłem na Live Meetingu na temat nowego VPC i sytuacja się wyjaśniła :)

Nowy VPC oczywiście dalej potrzebuje procesora ze sprzętowym wsparciem wirtualizacji (Intel-VT lub ADM-V). Mój problem polegał na tym, że miałem zainstalowanego nowego VPC, a dodatkowo chciałem doinstalować starego, w wersji 2007 SP1, co powodowało, że dostawałem nieprecyzyjny komunikat o tym, że tak wersja nie współpracuje z moim systemem. Rozwiązanie jest dość proste, należy odinstalować najpierw nowego Virtual PC. Znajduje się on w składnikach systemu, więc aby to zrobić należy przejść do: Start -> Panel Sterowania. Jeśli jesteśmy w widoku kategorie to klikamy: Odinstaluj programu (sekcja Programy), a jeśli w widoku ikon to: Programy i funkcje. Następnie po lewej stronie klikamy na opcję: Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Przewijamy listę na sam dół i powinna znajdować się tam pozycja:  Windows Virtual PC, którą odznaczamy.

Po restarcie komputera można śmiało już instalować stary, dobry Virtual PC 2007 SP1 (bez SP przyznam nie próbowałem). Dodać muszę, że informacja o tym, że VPC07 jest niekompatybilny z moją wersją systemu, nie do końca była nieprawdziwa, bo Microsoft nie wspiera tej wersji programu w Windows 7, aczkolwiek działa on bezproblemowo z cała gamą swoich funkcji, dlatego szkoda, że zamiast tego komunikatu nie było informacji o tym żeby najpierw odinstalować nowsza wersje i wtedy można będzie (na własną odpowiedzialność) instalować starszą.

Jedna odpowiedź do“Windows 7 RC i Virtual PC 2007 SP1”

  1. Dzięki za ten poradnik :). Chciało mi się wgrać virtual pc 2007, ale mi nie działało. Teraz się udało. Dzięki jeszcze raz za ten poradnik.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>