Wczoraj odbyła się konferencja dotycząca Windows 8 pod nazwą “Windows 8 Briefing”. Była to dość nietypowa konferencja jak na standardy Microsoftu z dwóch powodów. Po pierwsze była dość mała i dla wybranej liczby osób. Po drugie forma. Nie było długich 60-90 minutowych sesji, a krótkie 20-minutowe prezentacje o różnych aspektach nowego systemu operacyjnego. Począwszy od ogólnych trendów w branży, architektury, poprzez wsparcie pracy projektantów i programistów, a skończywszy na sprzedaży aplikacji. Ja miałem okazję poprowadzić sesję na temat “Programowanie aplikacji Metro – perspektywa programisty”. Myślę, że wypadło całkiem dobrze jak i cała konferencja, podczas której też rozdaliśmy kilka tabletów Samsung z Windows 8 :)

Jednym z najważniejszych elementów tego dnia była premiera portalu Metro One. Jest to portal, który specjalnie przygotował Microsoft Polska aby ludzie z różnych krańców świata tworzenia aplikacji, mogli się łączyć w zespoły i tworzyć aplikacje Metro na Windows 8, a później zarabiać na nich pieniądze. Dlatego niezależnie czy jest się programistą, projektantem, menadżerem projektów czy nawet inwestorem – warto wejść na portal, zarejestrować się, przeszukać listę pomysłów (lub złożyć własny), zacząć tworzyć aplikacje dobierając odpowiedni zespół, a później sprzedawać je w Windows Store!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>