Wczoraj obyło się XII spotkanie grupy. Tym razem odbyło się na WSB w Chorzowie. Spotkanie było o tyle wyjątkowe, że mieliśmy specjalnego gościa – Raymonda Lewallena, który po konferencji 4developers odbywa mały tour po Polsce i zawitał także do nas. Mieliśmy do wyboru wiele tamatów, jakie Ray mógl zaprezentować, a wybrany został temat Behavior Driven Development. Sam wybrałem go jako preferowany i powiem jedno: NIE ŻAŁUJĘ! Raymond świetnie przedstawił to zagadnienie, które było dla mnie nową koncepcją. Najpierw solidny wstęp teoretyczny, a później przykłady w kodzie programu. Akurat złożyło się, że był naszym jedynym prelegentem tego wieczoru co spowodowało, że nie musiał się z niczym spieszyć i mógł o wszystkim mówić. Jeśli chodzi natomiast o samo zagadnienie BDD, to tak jak powiedział też Grzegorz Stolecki, jak tak prosta idea może zmienić sposób podejścia do pisania kodu aplikacji co w rezultacie wpływa niesamowicie na czytelność tego kodu i odnajdywane w nim elementów, które odpowiadają za interesujące programistę funkcje.

Po spotkaniu wybraliśmy się także do knajpy. Niestety tylko Raymond, Grzesiek i ja, więc Ci co nie przyszli niech żałują bo Ray dalej opowiadał o BDD, a także miał ciekawy wywód na temat metodologii Agile :)

Podsumowując, kolejne spotkanie uważam za bardzo udane i wszyscy ci, którzy się zarejestrowali, a nie przyszli niech szczerze żałują bo stracili świetną sesję!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>