Dziś odbyło się XIII spotkanie ślaskich grup. Oczywiście byłem, więc jak zwykle moja relacja ;)

Na spotkanie przybyłem z Kamilem Karczmarczykiem i jakie było moje zdziwienie gdy wchodząc do sali o 17.30 zobaczyłem już taki ogrom grupowiczów! Super, że frekwencja dopisała!

Pierwszą sesję tego wieczoru miał Błażej Gruszka o “Prototype i script.aculo.us”. Nie był to temat ściśle Microsoftowy czy też .NET-owy. Aczkolwiek są to biblioteki, które bez problemu da się wykorzystać w jakiejś aplikacji ASP.NET. Błażeja widziałem pierwszy raz w życiu i nie wiedziałem czego się spodziewać, ale jego sesja okazała się bardzo ciekawa. Zrobił wstęp teoretyczny do wszystkiego co było potrzebne, a następnie przeszedl do szeregu przykładów, gdzie pokazywał co i jak można fajnie zrobić. Więc pomimo braku ścisłego powiązanai z .NET-em sesja bardzo mi się podobała :)

Druga sesję prowadził Daniel Dudek w temacie “Jak rozpocząć przygodę z TDD”. Myśle, że inspiracją do tej sesji było poprzednia sesja Raymonda Lewallena o BDD. Daniel miał koncepcję bardziej dyskusji niż “zwykłego” prowadzenia sesji. Zrobił wstęp co to w ogóle jest TDD, a poźniej przeszedł do przykładów pokazując różne narzędzia do pisania i przeprowadzania testów oraz refactoringu. Niestety dyskusja trochę się “rozlazła” i wielu ludzi dyskutowało na różne tematy, niekoniecznie związane z głównym tematem, co oczywiście samo w sobie jest bardzo dobre, jednak spowodowało spore rozproszenie i stratę czasu, a Daniel mógł pokazać jeszcze dużo fajnych rzeczy. Myślę, że w przyszłości będzie już lepiej :)

Spotkanie ogólnie oceniam bardzo pozytywnie, ludzie się angażują i coraz bardziej integrują. Już czekam na następne spotkanie :)

Brak odpowiedzi do“XIII spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft oraz PLSSUG Katowice”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Kamil Karczmarczyk - XIII spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft... Wczoraj, 27 marca, odbyło się kolejne, 13-ste (w piątek;) ) spotkanie ŚRGM. Tym razem, było …

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>